Budućnost konačno pobedila Đer! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost konačno pobedila Đer!

Budućnost konačno pobedila Đer!

Zorica Radojkovic

Posle skoro četiri godine bez pobede u medjusobnim duelima, Budućnost je pobedila Đer pred pet hiljada svojih navijača, 25-22.  Počelo je odlično za domaći tim pa je na semaforu već u 14.munutu stajalo 8-2. Ipak, Đer se nije dao pa je do poluvremena dodao gas i izjednačio na 12-12. U nastavku je bilo neizvesno sve do velike serije Budućnosti za 20-14 u 44.minutu kada je izgledalo da je meč prelomljen. Samo izgledalo, pošto se madjarski tim vratio na korak od izjednačenja kod 21-20, ali i propustio nekoliko prilika da se to desi. Usledila je kazna domaćih za konačnih +3 i veliko slavlje koje donosi prvo mesto u grupi.

Budućnost – Đer 25:22 (12:12)

Podgorica – Dvorana „Morača“. Gledalaca: 5.000. Sudije: Artnsen i Roen (Norveška). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Đer 3 (3). Isključenja: Budućnost 10, Đer 6 minuta.

Budućnost: Nenezić, ŽDERIĆ (17 odbrana), Pletikosić, I. Pavićević, NEAGU 2, Jauković 1, Agović, IRMAN 4, Kovačević, BULATOVIĆ 5 (1), Ramusović, CVIJIĆ 6, MEHMEDOVIĆ 4, B. Pavićević, Ahruk, RAIČEVIĆ 3.

Đer: Kiš, GRIMSBO (12 odbrana), Knedlikova 3, Alstad 1, LOKE 2, Hudak, Haršfalvi, KOVAČIČ 1, SULAND 3 (3), Lakatoš, AMORIM 7, ORBAN 1, GROT 3, Broh 1.