Budućnost ponovo poražena od Bresta, Esbjerg odneo bodove iz Bukurešta - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost ponovo poražena od Bresta, Esbjerg odneo bodove iz Bukurešta

Budućnost ponovo poražena od Bresta, Esbjerg odneo bodove iz Bukurešta

Podgorička Budučnost doživela je još jedan poraz od francuskog Bresta 32:28 čime se šanse tima Dragana Adžića u borbi za četvrtfinale umanjene, ali i dalje realne. Podgoričanke, slično kao u svojoj „Morači“ nisu imale adekvatan odgovor za tim Ane Gros i Slađane Pop Lazić.

BREST – BUDUĆNOST 32:28 (14:15)

BREST – „Arena Brest”. Sudije: Erdogan i Ezdeniz (Turska). Gledalaca:  4.000. Sedmerci: Brest 6 (5), Budućnost 5 (4). Isključenja: Brest 4, Budućnost 12 minuta. Crveni karton: Jauković (Budućnost) 3×2 minuta u 57. minutu.

BREST: Kiniju, Fonten-Karetero, TOFT (14 odbrana i sedmerac), MONI 1, Tublan 3, Tisije 2, Le Ar, GROS 6, KOBILINSKA 3, Gulden 1, Lagatu 2, Minevskaja 6 (5), Pop-Lazić, FOPA 5, KOATANEA 2, MANGE 1.

BUDUĆNOST: Rajčić, SANDO (10 odbrana i sedmerac), RADIČEVIĆ 10 (3), Konatar, JAUKOVIĆ 1, Pletikosić 1, Vujović, Džaferović, LAZOVIĆ 5, Premović, BRNOVIĆ 3, Bulatović, Ramusović, MEHMEDOVIĆ 2, RAIČEVIĆ 6 (1).

1.Brest Bretagne W 5500175:14610

2.Buducnost W 5302134:1296

3.Ramnicu Valcea W5104125:1392

4.Bietigheim W5104143:1632

Rumunski ĆSM Bukurešt neprijatno je iznenadio svoje navijače u porazu na svom terenu od danskog Esbjerga 21:25, a odlična partija Grubišić sa 15 odbrana ostala je u senci gubitka dva planirana boda za glavnu rundu.  Cvijić je postigla četiri, Lekić 2, a Grbić 1 za rumunski sastav koji poslednji meč u preliminarnoj fazi igra protiv Rostova u gostima.