Budućnost razbila maler i zakazala finale sa Đerom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost razbila maler i zakazala finale sa Đerom!

Budućnost razbila maler i zakazala finale sa Đerom!

5 komentari

Podgorica ove noći slavi istorijski plasman svojih rukometašica u finale Lige šampiona! Posle sedam neuspelih pokušaja nekoliko generacija da se domognu finala, 8.april 2012. ostaće datum kada je jedna generacija iz osmog pokušaja u tome i uspela. Prvo je u Larviku prekinuta neugodna tradicija poraza duga 15 godina, a onda je sve zasladjeno novom pobedom i plasmanom u finale pred 6000 ljudi u "Morači".

U najboljoj partiji na domaćem terenu u poslednjih par sezona, Podgoričanke su bukvalno potopile Larvik, ostavivši aktuelne šampioneke Evrope na samo 13 golova za 60 minuta. Za to najviše zasluga ide na račun agresivne i pokretljive odbrane kojom je komandovala još jednom sjajna Voltering na golu (do 50minuta, 54% odbrana). Na drugoj strani, neuobičajeno veliki broj grešaka i brljotina saigračica, nije mogla da pokrije ni svemoguća Leganger. Posle odličnog prvog poluvremena i stečene prednosti 11-7, videlo se da je Budućnost u dobrom ritmu, ali kada je u 41 minutu semafor pokazao 15-7, bilo je jasno ko početkom maja izlazi na megdan Đeru.

Budućnost – Larvik 23-13(10-7)

Budućnost: Bulatović K. 3,Cvijić 2, Popović 7, Miljanić 2, Knežević 1, savić 4, Jovetić 2, Radović 1, Đokić 1.
Larvik: Riegelhuth 2, Sulland 3, Larsen 1, Johansen 2, Kurtovic 2, Blanko 2, Breivang 1.

Pogledajte Bojaninu majstoriju sa linije penala…