ČELENDŽ KUP: Lokomotiva nosi plus četiri u Švedsku - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ČELENDŽ KUP: Lokomotiva nosi plus četiri u Švedsku

ČELENDŽ KUP: Lokomotiva nosi plus četiri u Švedsku

U prvom meču finala čelendž kupa za dame, Lokomotiva je u Zagrebu savladala švedski H65 sa 23:19 (10:11), i tako stekla solidnu zalihu pred revanš koji je na programu 13. maja.

Nije delovalo da će tako biti u prvom poluvremenu, pošto su Šveđandke bile bolji rival i sa golom prednosti otišle na odmor. Međutim, hrvatski tim je u nastavku značajno poboljšao igru u odbrani, što je automatski prouzrokovalo i lakši put do protivničkog gola.

Na kraju je Lokomotiva ostvarila dobru zalihu pred put u Skandinaviju, iako su gošće postigle šest golova sa sedmerca, a domaće rukometašice nijedan iz dva pokušaja.

Glavan i Posavec su bile najefikasnije u pobedničkim redovima sa po šest golova, ispred Kalaus sa četiri. Na drugoj strani, istakla se Tolbring sa sedam pogodaka.