CSM BUKUREŠT GUBI TITULU: Valčea novi šampion? (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet CSM BUKUREŠT GUBI TITULU: Valčea novi šampion? (VIDEO)

CSM BUKUREŠT GUBI TITULU: Valčea novi šampion? (VIDEO)

Zorica Radojkovic

Utakmica o kojoj se sa razlogom danima pričalo i pisalo u Rumuniji, izmedju prvoplasirane Valčee i drugoplasiranog CSM Bukurešta završena je pobedom aktuelnih šampionki iz prestonice u poslednjoj sekundi, 30-29, ali to nije bilo dovoljno da preuzmu prvo mesto na tabeli zbog poraza od tri razlike u prvom delu sezone na svom terenu 22-19

U usijanoj atmosferi koju su napravili domaći navijači, Valčea je uspevala da odoli naletima gošći čak i kada i kada je Bukurešt poveo 6 golova razlike (20-14 u 41.minutu), konsolidovale su redove i do kraja na krilima sjajne Irine Glibko(12 golova) dovele ekipu Dragana Đukića u situaciju da praktično izgubi titulu.

Srpski stručnjak je bio u nezavidnoj situaciji zbog neigranja Kristine Neagu, Amande Kurtović i Majde Mehmedović dok je puno rizikovao i sa igranjem Andree Lekić bez dana treninga posle 4 nedelje terapija. Ipak, srpska reprezentativka je odlično predvodila napad Bukurešta, postigla 5 golova, koliko i Omoregie, Cvijić je postigla 4, dok su Lazović i Radičević bile još efikasnije sa 6 odnosno 8 golova. Na kraju sve zajedno nije bilo dovoljno da se stigne do pobede od tri razlike u fantastičnih 15 minuta završnice koju su odigrale domaće rukometašice u čijim je redovima zapažena bila Marija Petrović(2 gola i 2 iznuđena sedmerca).

POGLEDAJTE POSLEDNJI MINUT KADA JE POSTIGNUTO ČAK 5 GOLOVA:

Do kraja rumunskog prvenstva ostalo je još šest kola uz minimalnu verovatnoću da će Valčea napraviti kiks i propustiti šansu da blistavu sezonu kruniše povratkom šampionskog pehara u svoje vitrine.