Debakl Slagelsa! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Debakl Slagelsa!

Debakl Slagelsa!

Prvo kolo četvrfinalnih grupa Lige šampiona u konkurenciji žena, obeležio je katastrofalan poraz danskog Slagelsa, na domaćem parketu od austrijskog Hipa 21:31. Očigledno je najava Anje Andersen da će deset igračica zvaničnog šampiona Evrope povesti u Kopenhagen, njen klub od naredne sezone, totalno razbila koncentraciju i koncepciju igre. U ostalim mečevima, postignuti su sledeći rezultati:

Slagelse – Hypo 21-31 (11-15)
Austrijski Hypo je pobedom startovao u premijernom meču druge faze. Austrijanke su pregazile aktuelnog šampiona, ekipu Slagelsea u sred Danske rezultatom 31-21(15-11). Početak utakmice nije nagoveštavao takav ishod, ali je već posle 20 minuta igre bilo jasno da Slagels neće izdržati. Do 20 minuta Slagels je u zanimljivoj postavi(kombinacija krila i pivota na bekovskim pozicijama) konstantno vodio(3-1; 7-5; 10-7). Do tada ih je u igri držala Bonde u napadu sa 5 golova(šut 5/6) i golman Fris već tada sa 7 odbrana(od toga 2 penala). Leganger nije branila zbog zdravstvenih problema, a u igri nije bilo ni Batinić i Savić(bile u sastavu). Ceca Ognjenović je odigrala čitav susret na poziciji levog beka i bila treći strelac ekipe sa 4 gola. Golman Hypa, Nemica Englert koja se nije videla u prvih 20 minuta, do kraja poluvremena primila je samo jedan gol. Hypo je serijom 8-1 jako brzo postavio stvari na svoje mesto i rezulat jesada glasio 15-11. U drugom delu vidjeno je bombardovanje gola Slagelsa iz svih pozicija šutevima Nascimento(6 golova), Toth(7 golova), Piedade(6 golova), Aćimović(5 golova) dok je sve konce organizacije držala fenomenalna Korejanka Seong Ok Oh.
Lada – Djer 22-28(12-12)
Lada je na svom parketu posle velike borbe poklekla pred Djerom. Anita Gerbicz(na slici) i drugarice su otišle sa bodovima iz Toljatija. Djer je vodio i kontrolisao utakmicu od samog početka, Lada je prvi i jedini put izjednačila kod 12-12 na poluvremenu uz već tada 6 golova Gorbicz(ukupno 11 – 5 sa penala). Palinger je odlično branila i ulivala sigurnost na golu, a u napadu su još pogadjale Verten 5, Mravikova 5 i Tomori 3. Sa druge strane u redovima Lade pogadjale su Mochalina 4, Kurbanova 4, Davidenko 5, ali su falili golovi prvog strelca Postnove koja je bila ispod svog uobičajenog nivoa sa 3 gola. Bez povredjene Bliznove koja je jedan od tri ključna igrača Lade sa dosta mladim sastavom za takmičenje u LŠ (prosek godina 22) ruska ekipa, inače prošlogodišnji finalista će jako teško pronaći put do polufinala u nastavku takmičenja.

Viborg – Zvezda 31-29 (14-13)
Bojana Popović je u dosta neizvesnom finišu golovima povukla Viborg do velike pobede nad Zvezdom. Ruskinje su počele furiozno, imale prednost 5-0, zatim i 6-1; 7-2, ali Dankinje ne bi bile to što jesu da su se pomirile sa tim. Prvo su izjednačile na 11-11, a do poluvremena potpuno konsolidovale redove i rezultat je brzo bio u njihovu korist(14-13). Drugo poluvreme je bilo dosta neizvesno, puno izjednačenja i ušlo se u napet finiš u kome je domaća ekipa imala neznatnu prednost. U poslednjih 5 minuta, Bojana Popović(nesumnjivo igrač utakmice) postigla je 3 gola od ukupno 7 golova, a pratile su je Jurack i Reiche sa po 6, Skov sa 5 i Althaus sa 4. U ekipi ruskog šampiona najefikasnija su bile Kareeva sa 6, Poltoratskaya i Andryushina sa po 5 i Dmitreva sa 4 gola. U drugom kolu najzanimljiviji meč biće odigran u Beču gde će se Hypo i Viborg na terenu dogovoriti oko prvog mesta u grupi koje trenutno dele.