Đer prvi finalista Lige šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Đer prvi finalista Lige šampiona!

Đer prvi finalista Lige šampiona!

Zorica Radojkovic

Mađarski Đer imaće priliku da osvoji četvrti pehar Lige šampiona, pošto je u polufinalnom meču ubedljivo savladao rumunski Bukurešt 26-20(12-10). Od starta je ekipa Ambroša Martina bila konkretnija i znatno agresivnija dok je Bukurešt na prvi gol čekao punih deset minuta kada se na semaforu pojavilo 3-1. Situacija se minimalno popravljala iz minuta u minut, a prvu priliku za izjednačenje imala je Niombla dva minuta pre kraja poluvremena u kontranapadu kada je pogodila stativu inače odlične Grimsbo na golu Đera. Stigla je kazna preko Oftedal i domaća ekipa je u svlačionicu otišla sa 12-10.

U nastavku je Bukurešt zaigrao agresivnije u odbrani, a sa nekoliko odbrana Grubišić unela tračak nade da rumunski tim može do preokreta. Najbliže su bile u 42.minutu kada je Kurtović pogodila za 16-16 nakon čega je usledio tajm aut Đera i serija 3-0 za novu prednost 19-16 posle petog gola Gorbic. U ostatku meča, blizu 12 hijada navijača gledalo je rutinsko privodjenje meča kraju za plasman u finale.

Drugo polufinale igra se od 18 časova, a rivali su Vardar i Rostov.