EHF LŠ (žene): Budućnost poražena u Rostovu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EHF LŠ (žene): Budućnost poražena u Rostovu

EHF LŠ (žene): Budućnost poražena u Rostovu

Zorica Radojkovic

Šampionke Rusije imale su težak zadatak protiv Budućnosti na svom terenu i uspešno su ga završile iako su igrale bez najbolje igračice, Ane Vjahireve koja je u prošlom kolu povredila ruku. Budućnost je pretrpela poraz 24-22 u neizvesnom meču uz 24 minuta igre sa igračicom manje. Do pobede je Ruskinje vodila Ana Sen sa 8 golova, dok je odličnu rolu na golu imala brazilka Maisa Pesoa. Raičević je na drugoj strani postigla 7 golova.

U sledećem kolu glavne runde u Podgoricu dolazi francuski Brest.

ROSTOV – BUDUĆNOST 24:22 (13:11)

Rostov – Dvorana sportova. Gledalaca: 3.300. Sudije: Peč i Vagvelđi (Mađarska). Sedmerci: Rostov 6 (5), Budućnost 5 (5). Isključenja: Rostov 10, Budućnost 24 minuta. Crveni kartoni: Makejeva (Rostov) u 60. (3X2) i Brnović (Budućnost) u 27. minutu (3X2).

Rostov: Mehdijeva, Sedojkina, PESOA (12 odbrana), Sljivinskaja, MANAGAROVA, Petrova 1, SEN 8, ABING 3, Sudakova, Bobrovnjikova, Maslova, MAKEJEVA, Taženova 3, KOŽOKAR 3, Duljeva, BORŠĆENKO 6 (5).

Budućnost: RAJČIĆ (četiri odbrane), Zokebi da Paula (četiri odbrane), Konatar, JAUKOVIĆ 3, A. Bulatović 1, Laslo, PREMOVIĆ 1, K. BULATOVIĆ, BRNOVIĆ 2, N. Bulatović 2, Ramusović 2, RAIČEVIĆ 7 (5), GRBIĆ 4, Pletikosić.