EP 2016: Razigrane Srpkinje razgalile Kraljevo - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP 2016: Razigrane Srpkinje razgalile Kraljevo

EP 2016: Razigrane Srpkinje razgalile Kraljevo

Ženska reprezentacija Srbije uspešno je prebrodila prvu prepreku u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016 u Švedskoj. Srpkinje su lako i ubedljivo izašle na kraj sa selekcijom Ukrajine 34:25 (14:12) pred oko 1.200 gledalaca u Kraljevu. Odličnom partijom u drugom poluvremenu, izabranice selektora Saše Boškovića, praktično su za petnaestak minuta rešile duel u svoju korist odličnom odbranom na čelu sa Jovanom Risović i sjajnom realizacijom u napadu.

SRBIJA- UKRAJINA 34:25 (14:12)
Kraljevo
Gledalaca – 1200
Sudije: Floresku – Stoia (Rumunija)
SRBIJA: Pantić jedna odbrana, Radosavljević 9, Krpež 4, Žarković, Živković 7, Kovačević, Prijović, Janjušević, Risović 15 odbrana, Rajović 3, Filipović, Georgijev, Radojević 2, Stoiljković 4, Liščević 5, Petrović
UKRAJINA: Lajuk 4, Andričuk, Pidpalova, Borščenko 1, Kot, Timošenkova, Nikolajenko 9(4), Redka 5, Glibko 1, Smbatin 2, Stelmak, Savčin, Parhomenko, Lezinska, Perederij 3

SEMAFOR: 1:3 (5.) 4:6 (10.) 6:7 (13.) 10:7 (18.) 12:8 (23.) 13:12 (30.) 18:13 (35.) 21:14 (40.) 28:16 (47.) 28:19 (52.)

Uvodnih 10 minuta nagovestilo je da bi Ukrajinke mogle biti tvrđi orah za izabranice Saše Boškovića. Ukrajinke su, prevashodno, dobrom odbranom, uspevale da dođu do lakih golova i dođu do početnih 6:4.
Početna trema kod bekovske trojke Stoiljković – Liščević – Živković, međutim, nestala je veoma brzo, a uz sjajnu Jovanu Risović na golu, nije se dugo čekalo na preokret. Katarina Krpež je u 16. minutu dovela Srbiju u vođstvo 8:7. Usledili su golovi Rajović i Živković, posle kojih je klupa Ukrajine morala da zatraži minut odmora – 10:7 (20.). Do poluvremena, Ukrajinke su uspele da sa -4 smanje na gol prednosti (13:12), da bi raspoložena Sanja Radosavljević u poslednjoj sekundi povećala na 14:12.

Drugo poluvreme donelo je i drugi odnos snaga na terenu. Na golu je briljirala Jovana Risović, koja je do 46. minuta na svoj konto upisala 15 odbrana (preko 50%), kada je Bošković dao šansu Marini Pantić. Odbrana je funkcionisala besprekorno, o čemu svedoči serija naših devojaka 14:4 u 17 minuta nastavka. U napadu, Kristina Liščević briljantno je razigravala bekove, a krila su Krpež i Radosavljević imale su noć za pamćenje.

Posle 47 minuta, na semaforu je pisalo 28:16, što je do kraja prvog kvalifikacionog duela dovelo i do opuštanja. Veći rezultatski pad zaustavio je Bošković tajm-autom u 52. minutu pri rezultatu 30:21…