EP kadetkinja: Tri utakmice - tri poraza - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP kadetkinja: Tri utakmice – tri poraza

EP kadetkinja: Tri utakmice – tri poraza

Evropsko prvenstvo kadetkinja u Slovačkoj nije počelo na radost ljubitelja rukometa sa ovih prostora. Sve tri EX-YU selekcije upisale su poraze i tako smanjile šansu da se nađu u TOP 8. Najbliža je bila Hrvatska, koja je poražena od Danske 22:20, dok je Mađarska lako savladala Crnu Goru 30:23.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Norveške 16:23 (8:12) na startu Evropskog prvenstva u slovačkim Mihalovcima. Na svom debiju na međunarodnoj sceni, tim predvođen trenerom Radanom Rovčaninom, pružio je dobar otpor Skandinavkama, pre svega, u uvodnih 45 minuta, posle kojih je rezultat glasio 13:15. Za više nije bilo snage, a Norvežanke su završnicu dobile serijom 8:3.

Vodile su Srpkinje u prvom poluvremenu 5:4, ali je izostanak međunarodnog iskustva učinio svoje…

Najefikasnije u srpskom sastavu bile su Lazić, Jovović i Stošić sa po tri pogotka.

U prvom meču grupe, Španije je lako izašla na kraj sa Slovačkom 36:25.