FINALE EHF KUPA: Esbjerg bez zalihe u revanšu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet FINALE EHF KUPA: Esbjerg bez zalihe u revanšu

FINALE EHF KUPA: Esbjerg bez zalihe u revanšu

Zorica Radojkovic

Prvi meč finala EHF kupa završen je bez pobednika pošto je Šiofok na gostovanju u Esbjergu odigrao 21-21. Sjajno veče u Danskoj imale su obe golmanke sa po 19 odbrana, na jednoj strani Norvežanka Solberg, a na drugoj Dankinja Toft.

Domaća ekipa je imala blagu prednost i propustila je šansu da u drugom poluvremenu potpuno prelomi meč kod prednosti 15-12. Umesto toga, mađarska ekipa se razigrala, preokrenula rezultat i u poslednjih 15 minuta golovima Kobetić i Nze Minko unela +4 (20-16). Ipak Polman i Liščević nisu dozvolile da iz prvog meča izadju poražene jer je Srpkinja mirno golom iz penala po isteku vremena pogodila za 21-21 i najavila nastavak neizvesnosti u revanšu 11.maja na obali Balatona.