Hrvatice sa Švedskom za olimpijsku vizu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Hrvatice sa Švedskom za olimpijsku vizu!

Hrvatice sa Švedskom za olimpijsku vizu!

Reprezentacija Nemačke, predvođena još uvek „važećom" najboljom igračicom planete, Nadine Krause (7) ubedljivo je porazila najbolje rukometašice Hrvatske 22:16 (7:5) u drugom kolu kvalifikacija za OI. Pred 5700 gledalaca u Lajpcigu, viđeno je netipično prvo poluvreme, za standarde modernog rukometa. Rezultat posle prvih 30 minuta je bio 7:5 za domaćina, a kuriozitet je da Hrvatska reprezentacija nije postigla gol u periodu od 10. do 29. minuta! Nastavak donosi bolju igru Nemica, a samim tim i plasman na OI u Pekingu.

NJEMAČKA: Englert (3 obrane), Hardter 2, Stange, Jurack 4, Rosler, Wotz, Muller, Loerper, Hering 1, Krause 7(4), Woltering (11 obrana), Baumbach 1, Melbeck 4, Althaus 3.
Trener: Armin Emrich

HRVATSKA: Tatari 2, Golubić 1, Starček, Gaće, Pušić, Palčić, Križanec, Horvat, Pasičnik 2, Penezić 3, Jelčić (11 obrana), Franić 4(2), Lovrić 2, Zebić 2.
Trener: Josip Šojat

Danas od 13 časova, Hrvatice igraju odlučujući meč za plasman u Peking, protiv reprezentacije Švedske.