Kikinda ispala! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kikinda ispala!

Kikinda ispala!

Posle odigranih utakmica četvrtfinala Kupa Srbije za rukometašice plasman u polufinale obezbedile su ekipe koje su imale prednost domaćeg terena – Naisa, Dinamo i Radniči(KG). Četvrti polufinalista biće pobednik meča Temerin-Čačak koji se igra u sredu.
Radnički je pred svojom publikom pobedio Medicinar rezultatom 30-25(10-9) i tako došao do najboljeg rezultata u sezoni s obzirom da je opstanak u Super ligi skroz neizvestan. U ekipi Radničkog dobra Sologub na golu dok su najefikasnije bile Četić(7 golova) i Đukić(9 golova). U ekipi Medicinara najefikasnije Jović sa 6 i Jovanović sa 5 golova.

Naisa je mnogo lakše nego što se očekivalo pobedila Vrnjačku Banju rezultatom 29-20(16-9). Nije bilo dovoljno ni odlično izdanje Zlate Paplacko na golu sa 16 odbrana, kao ni 10 golova Jelene Trifunović da bi se zabeležio bolji rezultat. U ekipi Naise golove su najbolje rasporedile Sanja Damnjanović(7), Slavica Koperec(6) i Biljana Filipović(5).

U Pančevu nije vidjen derbi susret jer nije opravdao očekivanja. Dinamo je na kraju ubedljivo pobedio Kikindu rezultatom 32-25(16-12). Rezultat ovaj put ne odslikava realno stanje na terenu. Prašina u očima svakog neutralnog posmatrača u vidu neujednačenog sudijskog kriterijuma kod sankcionisanja faulova bockala je oči veći deo susreta. U prvom delu izjednačena igra, ali je domaći tim u finišu ipak stekao prednost za mirniji nastavak. U nastavku je Kikinda zaigrala bolje, ali i dalje bez prave ideje u napadu jer je lopta uglavnom samo kružila u bekovskoj liniji sa pokušajem realizacije ili dodavanja pivotu. I pored takve igre gošće su u nekoliko navrata golovima Števin, Rančić i Rajović stizale na -1(21-20; 22-21; 24-23). Dinamo je imao više nego agresivnu odbranu, ali i napad sa raznovrsnijim rešenjima. Važne golove u tim trenutcima za Dinamo postizale su Perušina, Pokrajac i Damjanović i tako vraćale svoju ekipu na +2. Meč se prelomio oko 50.minuta kada je Kikinda ostala sa 4 igrača u polju što je Dinamo iskusno pretvorio u svoju prednost. Odbrane golmanke Mišković u drugom delu gošće nisu iskoristile, dok Dinamo Gutešine jeste. U 56.minutu na semaforu je još uvek bio aktivan rezultat kod 27-25 za Dinamo, ali u naredna 4 minuta kada je Kikinda išla iz greške u grešku ređaju se golovi domaćina za velikih 32-25 i plasman u polufinale nacionalnog Kupa.