KO ĆE GA STIĆI? Trefilov se oprostio od ruske klupe, menja ga Martin - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet KO ĆE GA STIĆI? Trefilov se oprostio od ruske klupe, menja ga Martin

KO ĆE GA STIĆI? Trefilov se oprostio od ruske klupe, menja ga Martin

Legendarni Evgeni Trefilov (64) više neće sedeti na klupi reprezentacije Rusije, objavio je predsednik tamošnje Federacije, uticajni Sergej Šiškarev.

Čuveni trener imao je operaciju na srcu i moraće na taj način da završi fantastični niz rezultata sa nacionalnim timom, koga je čak četiri puta vodio do titule prvaka sveta tokom dvodecenijskog rada.

Trefilov Ruskinje ostavlja kao aktuelni olimpijski šampion iz Rija 2016, ali ostaje nedosanjani san o osvajanju evropskog zlata, i pored osvajanja čak četiri medalje na EP. Ukupno 10 medalja sa velikih takmičenja.

I u klupskom rukometu Rus, poznat po svom brutalnom stilu i vikanju, imao je uspeha, pa je tako pored sedam nacionalnih titula osvojio i EHF Ligu šampiona sa Zvezdom iz Zvenizgoroda.

Trefilova će na klupi reprezentacije Rusije zameniti Ambros Martin, Španac koji je sa Đerom osvojio čak četiri EHF Lige šampiona, a nameran je to da uradi i sa ekipom Rostova iz Dona.

Martin je sedeo na klupi reprezentacije Rumunije sa kojom je osvojio četvrto mesto na prošlom Evropskom prvenstvu.