Kragujevčanke slavile u Beogradu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kragujevčanke slavile u Beogradu!

Kragujevčanke slavile u Beogradu!

Rukometašice Radničkog iz Kragujevca pobedile su na gostovanju u Beogradu Crvenu Zvezdu rezultatom 27-25(15-14) i tako se ravnopravno priključile grupi timova u borbi za opstanak. Kragujevčanke su imale prednost od jednog do četiri gola većim delom susreta i uspele su da je sačuvaju do samog kraja. Zvezda je došla na korak do izjednačenja u 56 minutu kod rezultata 25-26, ali je šut Dragane Cvijić za izjednačenje odbranila Jovana Sologub(11 odbrana, 2 penala). U sledećem napadu je na drugoj strani precizna bila Ivana Jevtić, što se ispostavilo i kao konačan rezultat. U ekipi Zvezde na golu ponovo odlična Marija Čolić 16 odbrana-2 penala, uz  postignut gol u prvom poluvremenu. Kristina Liščević je držala Zvezdu u igri u napadu sa 7 golova( 6/12 šut iz igre), priključila joj se Dragana Cvijić sa 6 golova, ali to nije bilo dovoljno za bolji rezultat ovog meča. Ekipa Radničkog je osim zapaženog golmana imala Draganu Veraju kojoj Marija Čolić jeste skinula nekoliko zicera, ali je levo krilo kragujevčanki ipak bilo najefikasnije na utakmici sa 9 golova(17/9 šut iz igre). Ipak epitet igrača utakmice zaslužila je Ivana Jevtić. Osim što je i definitivno prelomila susret, bila je neumoljiva na crti sa 7 golova iz 8 pokušaja, uz čvrstu igru u odbrani i tri iznudjena penala.

U drugom meču odigranom danas Knjaz Miloš je na svom terenu pobedio ekipu Medicinara rezultatom 33:25 (14:14).