LŠ (žene): Rostov sa plus dva iz Mađarske, Đer prejak za Budućnost - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet LŠ (žene): Rostov sa plus dva iz Mađarske, Đer prejak za Budućnost

LŠ (žene): Rostov sa plus dva iz Mađarske, Đer prejak za Budućnost

Gostujućim pobedama Rostov Dona u Budimpešti nad Ferencvarošem 31:29 (16:15) i Đera u Podgorici nad Budućnošću 26:20 (12:9), kompletirani su prvi mečevi četvrtfinala EHF Lige šampiona za dame.

Rukometašice Rostov Dona na pravom su putu da se prvi put u istoriji plasiraju na fajnal-for EHF Lige šampiona, pošto su u prvom meču četvrtfinala kao gošće savladale Ferencvaroš rezultatom 31:29. Ruski šampion je čitavim tokom meča kontrolisao igru i rezultat, prednost izabranica Frederika Bužana varirala je od dva do pet golova, ali su u samom finišu ispustile priliku da ponesu veću zalihu iz Dabaša, jer je domaći sastav meč okončao mini-serijom od 3:0.

Branilac duple krune u zemlji olimpijskih šampionki plesao je po notama upravo najkorisnije rukometašice Igara u Riju – Ane Vjakireve. Sa osam golova bez promašaja do poslednje četvrtine susreta, maestralni desni bek je bio nerešiv problem za odbranu domaćina, dok je na suprotnoj strani pred golom blistala njena imenjakinja Sedojkina, sakupivši 19 intervencija .

Oko 2.500 navijača u OBO arena zabrinulo se već u prvom minutu kada je golman Melinda Sikora zbog povrede izneta sa terena, ali ju je više nego dostojno zamenila odlična Blanka Biro sa 16 odbrana. Međutim, njen dobar nastup nije bio dovoljan za pozitivan rezultat devojaka u zelenim dresovima, pre svega zbog nedostatka čvrstine u odbrani I učinkovitosti Neree Pene u napadu – najbolji strelac drugog tima Mađarske je odigrao najlošiju utakmicu sezone, u dobroj meri zahvaljujući odličnoj defanzivi rivala.

Holanđanke Van der Heijde i Šnelder istakle su se sa po četiri gola koliko je postigla i Nadin Šacl u poražemom sastavu, dok su, u pobedničkim redovima, ubojitu Vjakirevu najbolje pratile Ana Paula Rodriges sa šest i Julija Managarova sa pet pogodaka.

Revanš meč na programu je naredne subote.

Očekivano, najmlađi tim Lige šampiona nije uspeo da ugrozi branioca titule. Đer je već u „Morači“ odradio veliki deo posla oko plasmana na f4, dozvolivši izabranicama Dragana Adžića svega 20 golova. Budućnost je dobro počela, nakon 0:3 je povela  5:4 (jedino vođstvo), ali je tada do izražaja došla granitna odbrana sastava Ambrosa Martina, koja u narednih čak 35 minuta nije dozvolila domaćinu gol iz pozicionog napada. Poveo je Đer sa 11:5 nakon serije 7:0, Budućnost je smanjila do odlaska na odmor, ali je u nastavku ponovo dominirao prvak Evrope.

Zokebi de Paula nije imala svoje veče, faktički ništa nije odbranila u prvom poluvremenu, a bez dobrog golmanskog učinka „Plave“ nisu imale čemu da se nadaju. Amorim i Gorbic su vodile gošće do 20:13 u 48. minutu, a Budućnost nije uspela da značanije popravi rezultat do kraja.

BUDUĆNOST – ĐER 20:26 (9:12)

Podgorica – Dvorana „Morača“. Gledalaca: 2.500. Sudije: Lešlinski i Pjehota (Poljska). Sedmerci: Budućnost 10 (7), Đer 7 (6). Isključenja: Budućnost 6, Đer 8 minuta.

Budućnost: ZOKEBI DE PAULA (tri odbrane), Marinović, Batinović (dve odbrane), UJKIĆ 1, Konatar 2, JAUKOVIĆ 2, PLETIKOSIĆ 2, Laslo, Godeč, Malović, Premović 1, BRNOVIĆ 2, Bulatović, PAVIĆEVIĆ 1, RAIČEVIĆ 9 (7), Grbić.

Đer: KIŠ (10 odbrana i sedmerac), Grimsbo (dva sedmerca), Knedlikova 1, Afentaler, Varga, Hansen, GORBIC 8 (6), Pal, AMORIM 8, ALTHAUS 2, Broh 2, Fodor, BODI 2, PUHALAK, GONSALES 3.

U subotnjim mečevima četvrtfinala, Vardar je slavio na gostovanju Mitjilandu 24:23, a ĆSM je u Bukureštu deklasirao Mec 34:21.