Makedonke sigurne na Farskim Ostrvima - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Makedonke sigurne na Farskim Ostrvima

Makedonke sigurne na Farskim Ostrvima

Do prvih bodova u grupi 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj, ženska reprezentacija Makedonije stigla je u Toršavnu savladavši Farska Ostrva u gostima rezultatom 22:15 (7:7).

Početak utakmice nije obećavao ništa dobro gostujućoj selekciji, pošto izabranice Sime Simovskog nisu uspele da zatresu protivničku mrežu u prvih sedam minuta. Ni Faranke se nisu istakle efikasnošću, ali su uspele u 18. minutu da povedu sa 7:4. Ipak, Makedonke su u preostalih 12 minuta zaključale svoj gol i nadoknadile slab start, pa se na odmor otišlo rezultatom 7:7.

Međutim, kvalitet Makedonije je u potpunosti došao do izražaja u nastavku – najpre je prvi put povela u 34. minutu, potom stekla plus tri, a pitanje pobednika rešeno je kada je na semaforu pisalo 15:2o, nakon kontranapada Bajramoske. Makedonke su i u finišu drugog poluvremena briljirale u odbrani, pošto poslednjih devet minuta nisu primile pogodak.

Revanš u Skoplju na programu je 25. marta. U prvom meču ove grupe, Srbija je nakon velikog preokreta savladala Švedsku u Nišu.