Ostvaren san u Podgorici - Budućnost šampion Evrope! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ostvaren san u Podgorici – Budućnost šampion Evrope!

Ostvaren san u Podgorici – Budućnost šampion Evrope!

2 komentari

Posle dve i po decenije ulaganja, konačno je titula najbolje ekipe Evrope stigla u Podgoricu! Budućnost je zahvaljujući većem broju postignutih golova u gostima došla do prestižnog pehara, nakon pobede nad Đerom 27:25 (13:12) (prvi meč 27:29). Na kraju, preko 5000 ljudi dočekalo je poslednji sudijski zvižduk sa rukama podignutim uvis, proslavljajući jedan od najvećih uspeha u sportskoj istoriji Crne Gore.

A počele su Crnogorke u grču. Čini se, mnogo rasterećenije, izašle su Gerbic, Lekić i drugarice u „pakao Morače“. Preko Gerbic, poveo je Đer 3:2 u 6. minutu, što će se ispostaviti i kao poslednje vođstvo. Ipak, iako nisu vodile, tokom čitavih 60 minuta, igračice trenera Bona, bile su za vratom Crnogorkama. Sa jedne strane Katarina Bulatović (9) i maestralno otkrovenje velikog finala, Radmila Miljanić (7), a sa druge, Gerbic (9) i Amorim (5), rešetale su mreže Palinger i Voltering.

Upravo desna strana napada Crnogorki, Bulatović i Miljanić prave mini seriju 3:0 i dovode svoju ekipu po prvi put na +3 (12:9) u 20. minutu, ali Mađarice brzo pronalaze rešenje preko Amorim i na odmor odlaze sa golom minusa – 13:12.

Sve do 42. minuta, Mađarice se nisu dale iz egala – 18:18, a Gerbic se pridružila i Andrea Lekić sa dva efektna pogotka. Već pet minuta kasnije, Budućnost je bila na željenih +3 golom Bojane Popović sa sedam metara (22:19), iako je tada već bilo jasno da Đer neće postići potrebnih 28 golova za prednost u potpunom egalu. Gol Katarine Bulatović u 51. minutu, doveo je Crnogorke do +4 (24:20), ali daleko od toga da je tada bilo sve rešeno.

„Drim tim“ iz Đera, nije se dao do poslednje sekunde. Preko Gerbic, stigao je Đer na gol minusa u 56. minutu – 25:24. Do kraja, Miljanić i Đokić postižu golove za 27:24. Na 45 sekundi pre kraja, Gerbic smanjuje na +2. Trener Podgoričanki Adžić traži tajm-aut, vreme ide, istorija se piše…

Budućnost – Đer 27:25 (13:12)

Podgorica – Dvorana „Morača“. Gledalaca: 5.300. Sudije: Gjeding i Hansen (Danska). Sedmerci: Budućnost 3 (2), Đer 5 (5). Iskključenja: Budućnost 18, Đer 6 minuta.

Budućnost: VOLTERING (13 odbrana), Barjaktarović, Vukčević, MILJANIĆ 7, Đokić 1, Radović 1, A. Bulatović, SAVIĆ 3, Jovetić, POPOVIĆ 3 (1), Cakalije, K. BULATOVIĆ 9 (1), CVIJIĆ 1, Gjorgijevska, KNEŽEVIĆ 2, Lazović.

Đer: LUNDE-HARALDSEN (jedna odbrana), Palinger (devet odbrana), RADIČEVIĆ 3, LOKE 2, Verten, Kuruc, GORBIC 9 (5), KOVAČIČ 3, AMORIM 5, Orban, Hornjak, Gros, LEKIĆ 3.