Peto kolo ženske Lige šampiona: Ubedljiva Podravka, Krim razočarao! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Peto kolo ženske Lige šampiona: Ubedljiva Podravka, Krim razočarao!

Peto kolo ženske Lige šampiona: Ubedljiva Podravka, Krim razočarao!

U petom kolu Lige šampiona, ekipe sa ovih prostora su ostvarile pozitivan učinak, ali čini se kasno, budući da su neke ambicije već sahranjene lošim izdanjima iz prošle kalendarske godine. Skopski Kometal se oprostio od Evrope, dok su Podravka i Krim ostali u igri, bar za treće mesto u grupi i plasman u Kup kupova.
Ribaroha –Podravka Vegeta 26-38(9-19)
Rukometašice Podravke su napravile prvorazredno iznenadjenje ubedljivom pobedom u Španiji nad ekipom Ribarohe rezultatom 26-38 (9-19). Tako je ekipa iz Koprivnice osigurala nastavak evropskih takmičenja u Kupu Kupova. Susret je rešen u prvom poluvremenu kada je Podravka napravila nedostižnu razliku, a golmanka Ivana Jelčić ostavila Španjolke na samo 9 golova. Najbolji strelci u redovima hrvatskog tima bile su Maja Zebić i Natalija Todorovska sa po 8 golova, dok je Pasičnik postigla 7 golova. U domaćem timu najbolja je po običaju bila Tanja Medved sa 6 golova, dok je drugi strelac bila Poljakinja Ana Ejsmond sa 5 golova.
Kometal – Larvik 27-25(14-14)
Kometal je pobedio norveški Larvik, ali im pobeda od samo 2 razlike nije donela ništa u rezultatskom smislu. Kometal samo čudom može da se nastavi takmičenje u Kupu kupova. Oslabljen neigranjem Portjanko i Oholange Kometal je došao do pobede kolektivnom igrom koju su predvodile Radulović, Kresoja i golmani. Norvežanke to nisu imale, ali jesu efikasnu Rigehulth(12 golova) i odličnu Rantalu na golu što je ipak bilo dovoljno da ne izgube sa više od 4 razlike.
Krim – Savehof 24-24(13-13)
Krimovke su propustile voz za četvrtfinale u remiju sa Švedjankama, a utehu će pronaći u Kupu Kupova. U izjednačenom susretu nijedna ekipa nije napravila više od 3 ralike uz stalnu rezultatsku klackalicu. Na kraju je remi i narealniji ishod. Najpeciznije su bile Oder(8 golova), Vergeljuk(5 golova) i Golubić(4 gola) u ekipi Krima, dok su u redovima gošći najbolje bile Alhm (9 golova), Gullden (8 golova) i golman Hansen (16 odbrana).
Slagels – Djer Audi 20-24(8-10)
Djer Audi je nastavio niz pobeda i na gostovanju u Danskoj pobedivši ekipu Slagelsea rezultatom 24-20(10-8). Malo golova u prvom delu su posledica jakih odbrana obe ekipe na čelu sa odličnim golmanima Leganger sa jedne i Her sa druge strane(13 odbrana na poluvremenu, neverovatnih 65%). U 20.  minutu još je bilo samo  5-5. Do 25 minuta je bilo nerešeno 7-7, a onda je Ana Djokić na asistenciju Anite Gerbicz, postigla gol za vodjstvo koje je Verten sa dva gola povećala na 10-7. Djer je do kraja zadržao tu prednost od 3-4 gola. Maja Savić(6 golova) je uz Leganger bila najbolja u Slagelsu, dok su na drugoj strani najviše golova postigle Bradeanu(7 golova), Gerbicz(5 golova) i Tomori(5 golova).  Aktuelni evropski prvak (bez povredjenih igračica Ćubele, Rotis, Hovgard, bez Bulatović i Obradović-prešle u Budućnost) će po svemu sudeći, ove sezone  završiti svoju suverenu vladavinu po evropskim rukometnim terenima. Čeka se novi vladar, a to neće biti Slagels.