Poraz Naise koji daje nadu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Poraz Naise koji daje nadu!

Poraz Naise koji daje nadu!

Kluž – Naisa 33-28 (17-15)

Posle prve utakmice 1/8 finala Kupa pobednika kupova Naisa ima pet golova minusa pred revanš u Nišu sledećeg vikenda. Rumunke su krenule jako i agresivno od samog početka, povele i imale prednost čitavim tokom meča. Naisa je odgovorila istom merom, ali ni jednom nije imala prednost već je stalno jurila rezultat. Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri i rezultatskoj neizvesnosti sa 6 izjednačenja. Igru Naise u napadu držali su bekovi Biljana i Ivana Filipović. Najveću pomoć su imale od iskusne Slavice Koperec i kružnog napadača Ornele Rogan. Stizale su Nišlijke sa 3-0 na 3-3, sa 14-11 na 14-14 ali su Rumunke uvek iznova stvarale novu prednost. Najveću prednost imale su oko 45 minuta kada je rezultat bio maksimalnih +7(27-20). Posle tajm-auta Naisa je u narednih 10 minuta serijom 6-1 stigla na 28-26. Tada su i Rumunke iskoristile svoj minut pauze i golovima Busuioceanu došle do konačnih 33-28. Naisa je već pokazala da je to razlika koja je ipak dostižna prednost u Nišu, neka tako bude i ovog puta.

U redovima niškog tima najefikasnije su bile sestre Filipović, Biljana je postigla 11, Ivana 5 golova, Slavica Koperec 4, Ornela Rogan 3, Ira Kaliničenko 2, Sanja Damnjanović 2 i Marija Stefanović 1 gol.   Najviše problema u odbrani Nišlijke su imale sa starim znancima Florinom Birsan( 9 golova), Mihaelom Senocico(8 golova) i Ameliom Busuioceanu (6 golova).