Puče Poljska u Zrenjaninu: Srbiji se smeši Japan! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Puče Poljska u Zrenjaninu: Srbiji se smeši Japan!

Puče Poljska u Zrenjaninu: Srbiji se smeši Japan!

U prvom meču baraža za odlazak na SP u Japan krajem ove godine, ženska reprezentacija Srbije deklasirala je Poljsku pred oko 2.500 navijača u zrenjaninskoj „Kristalnoj dvorani“, 33:19 (17:11).

Jedna od najboljih, ako ne i najbolja igra raspoloženih Srpkinja u prethodnih nekoliko godina rezultirala je ogromnim trijumfom, za čije će anuliranje Poljakinjama trebati čudo u revanšu, koji je na programu u četvrtak u Lublinu.

Kristalna dvorana, Zrenjanin

Gledalaca: 2.500

Srbija: Risović 10 odbrana, 1 gol, Graovac – Krpež Slezak 5, Radosavljević 3, Milojević, Števin 2, Lavko 5, Kovačević, Agbaba, NIkolić, T, Radojević 1, Pop-Lazić 2, D. Radojević, Mitrović, Stoiljković 7, Liščević 6

Poljska: Plašček 5, Gavlik 2 – Buklarevič 1, Kobilinska 1, Zič 4, Rosjak 2, Volopčik 1, Matupčik 2, Novicka 1, Šaravaga, Ačruk 6,  Sobječ 1, Vjertelak, Labuda, Kudlač, Janiševska

7m

Srbija 2/3, Poljska 4/7

Isk:

Srbija 6 min, Poljska 6 min

Semafor: 1:0, 5:1, 7:2, 10:4, 10:7, 16:10, 23:12, 28:14, 33:18

Kada je Kristina Graovac koja je započela među stativama dobila direktan crveni karton u trećem minutu, nakon što je u pokušaju da spreči kontru napravila prekršaj, teško da je iko mogao pretpostaviti kakva će rapsodija tima Ljube Obradovića uslediti.

Čelična odbrana od uvodnih minuta i nezaustavljiva Jovana Stoiljković odveli su domaćina na 5:1, a selektor Krovicki prinuđen je na prvi tajm-aut već u 11. minutu. Minut kasnije, postigle su prvi gol iz igre, stabilizovale se ali na kratko, pošto je Srbija u finišu prvog dela stekla maksimalnih plus šest, kada se razigrala maestralna Liščević.

Kako je počelo prvo, tako je startovalo i drugi poluvreme. Srbija je razbila Poljsku u svim segmentima, učinila da rival podseti na kadetski tim, i brzo stekla ogromnih plus 14.

Gošće nisu uspele da iskoristi par praznih minuta Srpkinja, i za to su ekspresno kažnjene – golovi Jelene Lavko donose novi maksimum – 33:18 u 58. minutu.