Radnički srušio Kikindu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Radnički srušio Kikindu!

Radnički srušio Kikindu!

Posle jednomesečne pauze nastavljeno je prvenstvo Srbije za rukometašice. Najzanimljivi susret 19.kola Super lige viđen je u Beogradu gde je Radnički Petrol odigrao utakmicu sezone i pobedio drugoplasiranu ekipu Kikinde. Posle ispadanja iz Kupa, Kikinda je doživela i drugi poraz u prvenstvu koji im je poljuljao drugu poziciju na tabeli pošto im je Dinamo prišao na samo bod razlike. Vrnjačka Banja je pobedila Medicinar na gostovanju u Šapcu, kao i Napredak istoimenog domaćina u Temerinu. Dinamo je u Pančevu ne tako lako, ali očekivano savladao Crvenu Zvezdu. Knjaz Miloš je na iznenađenje mnogih u Aranđelovcu odigrao samo nerešeno sa kandidatom za ispadanje, Radničkim iz Kragujevca.

Radnički Petrol je odigrao najbolju utakmicu ove sezone pred svojim navijačima i zabeležio sigurnu pobedu nad Kikindom rezultatom 28-21. Kikindi je ovo najubedljiviji poraz u prvenstvu koji im je poljuljao drugu poziciju na tabeli. Radničkom je sve polazilo za rukom, od odbrana fenomenalne Dragice Tatalović preko osmišljenih akcija pa do postignutih golova sa svih pozicija. Sa druge strane Kikinda je odigrala onoliko koliko su im domaće igračice dopustile, u svakom slučaju slabije od svojih mogućnosti. Kao potvrda dominacije Radničkog dovoljno je reći da su gošće tokom celog susreta samo u četiri navrata imale prednost od jednog gola(0-1; 6-7; 7-8; 8-9). Ostatak utakmice ta prednost bila na strani domaćih igračica, a najveća +9(27-18; 28-19) pred sam kraj.
Najava mogućeg iznenađenja bila je već u 10 minutu kod 4-1 za Radnički uz 3 gola Dmitrović i već tada 5 odbrana Tatalović. U nastavku izjednačena igra, pogađa Tasić, Tatalović sa još 9 odbrana nastavlja da nervira šutere Kikinde, mada Števin(5 golova), Rančić(2 gola) i Stepanović(2 gola) povremeno nalaze put do mreže iz igre. Međutim, organizator igre domaćih, Ćosić preuzima odgovornost u samom finišu poluvremena i sa dva gola(od toga jedan sa 4 igrača u polju) odvodi svoju ekipu do 13-11.

Na početku drugog poluvremena Tasić(5 golova) povećava prednost, ali u sledećem napadu nezgodno pada i motor Krstašica odlazi na klupu. I kada bi drugim ekipama to bio dovoljan razlog za pad u igri Radnički je zaigrao još motivisanije i agresivnije(18-14; 20-15; 23-17). Prednost je rasla, nisu pomagale ni odbrane probuđene Mišković(14 odbrana,penal) na golu Kikinde kao ni golovi Rajović(4 gola) ni Mišković(7 golova). Goudijabi(4 gola) je pogađala sa desnog krila, Đorđević sa levog(3 gola), Ćurčić(3 gola) sa crte, a Dmitrović(8 golova) i Ćosić(4 gola) sa bekovsih pozicija. Naravno Tatalović(na slici) sa još 8 odbrana uspešno čuva svoj gol do kraja i sa ukupno 22 odbrane definitivno potvrđuje epitet igrača utakmice, ali i 19.kola Super lige.