Radnički u 1/8 finala Čelendž Kupa - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Radnički u 1/8 finala Čelendž Kupa

Radnički u 1/8 finala Čelendž Kupa

I u revanš utakmici trećeg kola Challeng kupa Radnički Petrol je pobedio ekipu Sarti Ariosto rezultatom 32:27(15:12) i tako se plasirao u 1/8 finala ovog takmičenja. Utakmica je odigrana u sportskom centru Šumice pred popunjenim tribinama i u neobično bučnoj atmosferi za prilike u našem ženskom rukometu. Početak utakmice nagovestio je veliku borbu koja je sa nesmanjenim intezitetom trajala čitavim tokom susreta, potpuno opravdajući epitet evropske utakmice u većini elemenata. Ravnopravnu igru sve do 18. minuta pri rezultatu 8:8 prekinula je odlična Dragica Tatalović na golu Radničkog i vezanim odbranama omogućila svom timu da kroz par minuta dodje do prednosti 12:8 i zadrži je do odlaska na odmor. Prvo poluvreme obeležili su osim Dragice Tatalović (13 odbrana na poluvremenu) i golovi Marine Dmitrović (5 golova) sa jedne i Elvire Klimek (6 golova) sa druge strane za 15:12 na kraju ovog dela igre.
U prvih 10-tak minuta drugog dela Radnički povećava prednost, najviše zahvaljujući angažovanoj igri u odbrani i atraktivnim golovima sa bekovskih pozicija Dunje Tasić, Miljane Ćosić i Milice Čović pravi razliku od 6 golova. Tada i dolazi do postepenog pada u igri što Italijanke koriste preko Jaspersen i Porini prilaze na samo gol razlike u 23:22 u 44. minutu. Jedinu priliku za izjednačenje gošće su imale kod rezultata 24:23, ali je nisu iskoristile jer je udarac sa sedam metara odbranila Ilijana Ugričić koja je u igru i ušla sa tim zadatkom. U nekoliko važnih napada Radničkog koji su usledili pogadjale su redom Dunja Tasić, Marina Dmitrović, Marina Ćurčić i konačno Milica Čović u 51. minutu za 28:23 i vraćanje utakmice u relativno miran tok do kraja susreta koji je završen rezuiltatom 32:27.

Kratak komentar dala je jedna od najboljih pojedinaca utakmice, Dragica Tatalović koja je u prvom delu bila nepremostiva prepreka za Italijanke sa preko 50% odbanjenih šuteva: „Sve devojke su dale sve od sebe, svoj maksimum i zaslušeno smo prošli dalje. Utakmica je dosta ličila na susret koji smo odigrali u Italiji pre nedelju dana kada smo takodje uspeli da posle velike borbe stignemo do pobede.“

Radnički Petrol: Goudijabu, Čović 4, Ćosić 6, Petrović 1, Pantić (2 odbane), Savić, Djordjević 1, Ugrčić (1 sedmerac), Dmitrović 6, Ćurčić 3, Tatalović (19 odbrana), Kuridža 3, Tasić 8.
Sarti Ariosto: Geneva(11 odbrana), Menegati, Demeni 3, Porini 4, Klimek 8, Benincasa, Lenardon, Feroni, Masini, Pfeifer 3, Ruiba, Porini (2 odbrana), Soglieti 4, Bataglia, Jaspersen 5.

Knjaz Miloš je večeras takođe izborio plasman u narednji krug evropskog takmičenja. U revanšu 3. kola Kupa EHF u Aranđelovcu, "Knjeginje" su teže nego što se očekivalo pobedile grčki Patras 27:26 (18:12) (prvi meč 26:26).