Rutinska pobeda Srbije nad Makedonijom u Nišu za prvo mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Rutinska pobeda Srbije nad Makedonijom u Nišu za prvo mesto

Rutinska pobeda Srbije nad Makedonijom u Nišu za prvo mesto

Reprezentacija Srbije osvojila je prvom mesto u grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se narednog decembra održati u Francuskoj. Najbolje srpske rukometašice su u potpunosti nadigrale selekciju Makedonije 35:30 (16:13) u hali „Čair“ u Nišu i završile kvalifikacionu grupu sa pet pobeda i porazom, dovoljno da se nađu ispred četvrte reprezentacije sveta, Švedske, i tako izbore povoljnije mesto pred žreb koji je na programu 12. juna u Parizu.

SRBIJA – MAKEDONIJA 35:30 (16:13)
Hala: Čair , Niš
Sudija: Dučinov / Gorecov (Bugarska)
Srbija: Radosavljević 3 , Krpež Šlezak 6, Trifunović 1, Števin 1, Lavko 2, Radojević T. 4, Pop-Lazić 3, Radojević D. 1, Obradović 6, Tomašević 14 odbrana, Nikolić 3, Stoiljković 2, Cvijić 2, Čolić, Stošić, Dmitrović 1
Selektor: Obradović Ljubomir
Makedonija: Gakidova, Đorđievska D., Borizovska, Petkovska, Bajramoska 2, Nolevska 2, Đorđievska E. 9, Serafimovska, Nikolić, Keramičeva 1, Janeska, Jovanovska, Ristovska 2, Livrinić, Sazdovska 5, Šteriova 6
Selektor: Simovski Sime
SEMAFOR: 6:7 (13.) 9:8 (18.) 9:11 (21.) 13:12 (26.) 18:13 (34.) 26:16 (41.)

Makedonke su se pokazale kao dobar takmac srpskom timu u prvih 30 minuta. Iskusne Bajramoska i Đorđieska predvodile su sastav Makedonije do vođstva 7:6 u 13. minutu, koje je donela Jovana Sazdovska. Najraspoloženija u srpskom timu bila je Katarina Tomašević, koja je serijom odbrana davala vetar u leđa svojim saigračicama (11 odbrana u prvom poluvremenu – ukupno 15), a nakon preokreta (13:12) usledio je i tajm-aut makedonske klupe u 26. minutu.

Serija s kraja prvog dela nastavljena je i u drugom, u kome je Makedonkama bilo potrebno šest minuta da savladaju Katarinu Tomašević (19:14). Odlična odbrana Srpkinja viđena je do 41. minuta, kada je na semaforu pisalo 26:16.

Iskoristio je selektor Obradović ostatak vremena da pruži šansu svim igračima, a Makedonke da zaustave rezultatski pad i upišu podnošljiv poraz.

Najefiasnije u srpskom timu bile su Obradović i Krpež Šlezak sa po šest pogodaka, a Đorđievska je predvodila Makedoniju sa devet pogodaka.