RUTINSKI U KIJEVU: Srpkinje lako do prvog mesta u grupi - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet RUTINSKI U KIJEVU: Srpkinje lako do prvog mesta u grupi

RUTINSKI U KIJEVU: Srpkinje lako do prvog mesta u grupi

Ženska seniorska reprezentacija Srbije overila je pobedom nad selekcijom Ukrajine 31:26 (15:12) prvo mesto u kvalifikacionoj grupi 2 za Evropsko prvenstvo u Švedskoj. Meč u Kijevu protekao je u potpunoj dominaciji izabranica Dragice Đurić, koje su od prvog do poslednjeg minuta bile bolji rival koji je kontrolisao rezultat.

Razigrane Srpkinje stigle su do startnog vođstva 6:2 u 10. minutu, kada je klupa Ukrajinki bila primorana da zatraži tajm-aut. Vratile su se Ukrajinke u meč serijom 3:0, ali nisu uspele da pređu u vođstvo najvećom zaslugom raspoložene Jovane Risović, koja je gospodarila gol linijom sa 18 odbrana.

Ukrajinke su bile blizu sve do 26. minuta i tajm-auta srpske klupe (11:10), koji je proizveo furiozan finiš Liščević, Radosavljević i drugarica za 15:12 na poluvremenu.

Serija 4:1 na startu drugog poluvremena nagovestila je i ishod duela u ukrajinskoj prestonici. Ređali su se golovi Krpež-Šlezak, Dmitrović i ostalih devojaka u belim dresovima, a prednost je išla do šest golova (26:20). Uspele su Ukrajinke da zaprete do 26:23, ali su dva gola Jovane Stoiljković vratila Srbiju na pobednički kolosek do 57. minuta…

UKRAJINA – SRBIJA 26:31 (12:15)
Kijev
UKRAJINA: Lajuk 4, Borščenko 2, Snopova 1, Timošenkova, Nikulaenko, Zoria, Umanec, Redka 1, Glibko 9, Gorilska 1, Levčenko 4, Peredij 4
SRBIJA: Risović 18 odbrana, Radosavljević 4, Krpež Šlezak 7, Trifunović, Števin, Živković 3, Prijović, Georgijev 3, Obradović, Pop Lazić 2, Kolundžić, Đoković, Stoiljković 4, Liščević 5, Petrović, Dmitrović 3
SEMAFOR: 2:6 (10.) 8:9 (20.) 11:14 (29.) 12:18 (33.) 15:19 (38.) 23:26 (54.) 24:29 (58.)
Igračica utakmice: Jovana Risović (SRBIJA)

Srbija 9
Češka 5 (meč manje)
Ukrajina 4
Italija 0 (meč manje)

V.D selektora Dragica Đurić zadovoljna je prikazanim:

• Najsrećnija sam zbog činjenice da ćemo završiti kao prvi u grupi. Pobeda u gostima je jako vredman. Trudićemo se da se odmorimo i što spremniji dočekamo meč sa Italijom u Kraljevu. Želimo trijumf pred svojom publikom za kraj.

Jovana Risović, golman reprezentacije Srbije:

• Drago mi je da smo ostvarili još jednu pobedu na gostujućem terenu. Odigrali smo jako dobro sa malo grešaka koje ćemo ispraviti već u subotu protiv Italijanki. Nadam se da ćemo pobedom završiti ovaj ciklus kvalifikacija. Pozivam publiku da dođe u Kraljevo i da nam u tome pomogne.

Katarina Krpež-Šlezak, desno krilo reprezentacije Srbije:

• Bila je teška utakmica. Vidi se da smo umorne, ali smo smogle snage da pobedimo. Pozivam publiku da dođe u Kraljevo i da nam poželi srećan put u Švedsku. Mi ćemo se ljudima odužiti pobedom.