SP kadetkinja: Crna Gora i dalje melje, Hrvatska bez četvrtfinala - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet SP kadetkinja: Crna Gora i dalje melje, Hrvatska bez četvrtfinala

SP kadetkinja: Crna Gora i dalje melje, Hrvatska bez četvrtfinala

Odigrane su utakmice osmine finala Svetskog prvenstva za kadetkinje u Makedoniji. Jedini balkanski predstavnik u osam najboljih biće  Crna Gora, koja je lako eliminisala Argentinu 31:22 (13:8), dok je Hrvatska položila oružje pred raspoloženom Rumunijom 28:22 (12:12).

Nakon niza pobeda u Oridu,“Lavice“ nisu dozvolile iznenađenje ni u Strumici, iako su Argentinke početkom drugog poluvremena prišle na gol zaostatka. Ipak, od tog trenutka izabranice Maje Savić su se trgle i do kraja povećavale razliku, do maksimalnih plus devet. Crna Gora će se za polufinale boriti protiv Brazila.

Crna Gora – Aregntina 31:22 (13:8)
Strumica – Gradska dvorana. Gledalaca: oko 100. Sudije: Amir i Dino Konjičanin (oba iz BiH). Sedmerci: Crna Gora 5(3), Argentina 5(1). Isključenja: Crna Gora 12, Argentina 4 minuta.
Crna Gora: Rajković (6 odbrana i sedmerac), Nenezić (2 odbrane i 3 sedmerca), Bulatović 4, Ujkić, Grbić 4, Arsenijević 2, Ramusović 2, Pejović, Čavlović, Senić 1, Brnović, Pavićević 1, Prelević, Jauković 4, Agović 7, Malović 6.
Argentina: Dominići (4 odbrane i dva sedmerca), Urban, Romero 1, Pipo 2, Kasasola, Lakazet, Bonacola 2, Maza 2, Sans 3, Kiuzi, Gavilan 8, Martines, Rabino, Soriano, Olmedo, Karleti 4.

Hrvaticama ni rano vođstvo od 5:1 nije bilo dovoljno da na odmor odu u plusu. Rumunke su potpuno dominirale u nastavku i zasluženo izborile četvrtfinale.  Kod Hrvatske najbolja je bila Nikolina Zadravec sa šest golova, dok su dva manje dodale Andrea Klarić i Andrea Pavković. Golmanski tandem Ečimović-Šebalj sakupile su 15 obrana. Bianca Maria Bazaliu s osam golova bila je najefikasnija kod Rumunije, dok su golmanke Ion- Rosca zaustavile 16 lopti.

Hrvatice očekuje razigravanje za plasman od 9. do 16. mesta, a prvi protivnik je Mađarska.