Špankinje ubedljivom pobedom poslale Sloveniju kući - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Špankinje ubedljivom pobedom poslale Sloveniju kući

Špankinje ubedljivom pobedom poslale Sloveniju kući

Dva dana nakon senzacionalne pobede nad domaćinom Švedskom, ženska reprezentacija Slovenije doživela je debakl u meču čiji je ulog bio plasman u drugi krug. Španija je slavila ubedljivo – 30:18 (14:5).

„Las Guerreras“ su na taj način uhvatile zadnji voz za narednu fazu, i to svojom najubedljivijom pobeda ikada na Evropskim prvenstvima, ali će u nastavak takmičenja ući sa malim šansama za polufinale jer ne prenosi niti bod u drugu rundu, pošto su u prva dva kola poražene od Slovenije i Srbije.

Vicešampionke Evrope su pitanje pobednika rešile već u prvih 30 minuta, kada su potpuno nadigrale izabranice Uroša Bregara i stekle nenadoknadivih 14:5. Slovenkama je za sigiuran plasman dalje bio dovoljan i bod, dok je Španiji siguran prolaz garantovala pobeda od pet golova razlike i više.

Silvia Navaro je serijom odbrana razoružala protivnice već na samom startu, u toj meri da je Sloveniji trebalo 16 minuta da postigne prvi gol iz igre, ali je ključna prednost do tada već bila stvorena. Posle velikih 5:14, Slovenke nisu uspele da zaostatak svedu na manje od šest golova.

Penea je postigla šest, a Kabral pet golova za pobednički tim, dok je u poraženim redovima najefikasnija bila Tamara Mavšar sa pet. Briljirla je Silvia Navaro na golu sa 18 odbrana.