Srpkinje u Slovačkoj (17): Moramo ozbiljno da ih shvatimo - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje u Slovačkoj (17): Moramo ozbiljno da ih shvatimo

Srpkinje u Slovačkoj (17): Moramo ozbiljno da ih shvatimo

Nakon pobede nad Švajcarskom 35:23 (17:11) u sjajnom ambijentu koji je napravilo 2.500 navijača u Kraljevu, žensku rukometnu reprezentaciju Srbije očekuje duel drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Reč je o sustretu sa selekcijom Slovačke u Hlohovecu, koji je zakazan za nedelju (17 časova). Tim povodom, viđenje o predstojećem, ali i prethodnom duelu izneli su Jelena Agbaba kao i selektor reprezentacija Ljubomir Obradović.

Ljubomir Obradović – Očekujem drugačiji meč u odnosu na duel protiv Švajcarske. Slovačka je domaćin. Mi način razmišljanja nećemo menjati. Idemo na pobedu, moramo da pobedimo i upišemo nova dva boda. Zadovoljan sam igrom devojaka protiv Švajcarske. Igrali smo svih 60 minuta, odbrana je bila dobra, trudili smo se da primimo što manji broj golova, i da konstantno poboljšavamo sve segmente igre. Ove utakmice nam služe i kao priprema za Svetsko prvenstvo, gde ćemo igrati na svaka dva dana, i tada moramo biti konstantni svih 60 minuta.

Sanja Vujović – Utakmica uopšte neće biti lagana. Pokazalo se da reprezentacija Slovačke igra dobro u poslednje vreme. Protiv Crne Gore su igrale dva puta u zadnjih nekoliko meseci, izgubile su, mislim, minimalnom razlikom. Mi idemo tamo i pripremamo se kao da igramo protiv Norveške.

Jelena Agbaba – Očekuje nas teška utakmica. Slovačka je nezgodan protivnik, moramo da budemo koncentrisane od početka do kraja. Moramo da igramo svoju igru. Mislim da smo se dobro spremile. Ako budemo ispoštovale dogovor kao protiv Švajcarske, mislim da će biti sve kako treba. U Kraljevu smo odradile sve što je bilo dogovoreno, odbranu smo dobro odigrale, dale brze golove. Publika nam je svakako bila osmi igrač.

Srbija se nalazi u kvalifikacionoj grupi 4, zajedno sa Rusijom, Slovačkom i Švajcarskom.