Superliga žene - Kikinda jesenji prvak! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Superliga žene – Kikinda jesenji prvak!

Superliga žene – Kikinda jesenji prvak!

Kikinda je odolela Dinamu na gostovanju u Pančevu i u derbiju kola osvojila nove bodove koji su je učvrstili na prvom mestu i doneli titulu jesenjeg prvaka. Evo kompletnih rezultata 11.kola:

Vrnjačka Banja – RTB Bor 37:22 (21:11)

Radnički Petrol – Radnički 33:23 (15:10)

Medicinar- Crvena Zvezda 34:31 (14:14)

Naisa – Napredak 33:22 (17:11)

Knjaz Miloš – Temerin 39:26 (20:13)

Dinamo Petrohemija – Kikinda 22:24 (11:11)

Radnički Petrol je pobedom nad Radničkim iz Kragujevca rezultatom 33:23 (15:10) završio polusezonu. Kragujevčanke nisu loše otvorile utakmicu, u prvih desetak minuta igralo se gol za gol, sve do poslednjeg izjednačenja u 12 minutu kod rezultata 6:6. Agresivnom odbranom Beogradjanke su samo olakšale posao inače raspoloženoj Dragici Tatalović na golu koja je vezivala odbranu za odbranom, dok je odgovornost u napadu preuzele i uspešno iznele Aleksandra Djordjević, Dunja Tasić i Marina Dmitrović za 15:10 na poluvremenu. Gošće jesu imale problema da zaustave pomenuti trio, ali mnogo više problema bilo je u napadu. Nisu iskoristile čak 5 sedmeraca, ali najveći problem je imao ime – Dragica Tatalović. Sa 15 odbrana, 3 sedmerca i samo 10 primljenih golova za prvih 30 minuta, uz gol koji je postigla u 43 minutu za rezultat 25:13 (tada je mesto ustupila Marini Pantić) zaslužila je više od epiteta igrača utakmice. Jedina u redovima kragujevačkog Radničkog za koju nije bilo rešenja u odbrani Beogradjanki bila je pivot Ivana Jevtić sa 9 golova, uz nekoliko iznudjenih penala napravljenih upravo nad njom.
Radnički Petrol: Kostić 2, Goudijabu 2, Čović 4, Ćosić 1, Petrović, Pantić (4 odbrane), Savić 1, Djordjević 6, Dmitrović 6, Ćurčić 2, Andjelković 2, Tatalović 1 (19 odbrana + 3 sedmerca), Kuridža 1, Tasić 5.
Radnički: Prokić (3 odbrane), Jevtić 9, Turanjanin, Grbić 4, Ćurić, Četić, Djukić 1, Janićijević, Sologub (6 odbrana), Vujačić 1, Filipović 1, Veraja 5.

Komentar utakmice dobili smo od trenera Radničkog Petrola Ace Živkovića:

– Pre početka prvenstva odigrali smo dve utakmice sa Radničkim. Jednu smo gostovali u Kragujevcu, drugu smo odigrali na turniru u Šapcu. Obe smo dobili, kao i ovu. Čini mi se da je ekipa Kragujevca psihološki sada dosta lošija nego pred početak prvenstva što je i razumljivo posle toliko izgubljenih utakmica. Lepa ekipa, imaju dobrih pojedinaca, nadam se da će u drugom delu odigrati bolje. Što se tiče nas, nadao sam se, očekivao ovu pobedu. Malo smo napravili psihološki preokret u prošlom kolu kada smo počeli da igramo bolji rukomet, da verujemo jedni u druge. Odigrali smo dobru utakmicu, dobili velikog favorita u prvenstvu, jednu od tri ekipe iz samog vrha. Večeras se videlo da igramo mnogo sigurnije, sa manje tehničkih grešaka, sa više motiva i elana. Nadam se da ćemo posle pripremnog perioda igrati mnogo bolji rukomet, jer ja nisam imao priliku da radim sa ovom ekipom u nekom ranijem pripremnom periodu.

Da li su ove dve pobede dovoljan znak da je Radnički izašao iz rezultatske krize?

-Nadam se. Moram da kažem da se nadam. Stalno se vraćam na taj psihološki faktor jer mislim da je to bila naša najveća mana. Mladost, a čini mi i drugi spoljašnji faktori koje nismo uspeli na vreme da sprečimo na pravi način i mislim da smo zbog toga gubili. Nadam se da smo nešto naučili, da će nam se to vratiti u drugom delu kada bi trebali da zaigramo mnogo bolje, da izadjemo iz ove krize i borimo se za vrh.

Postoji li objašnjenje za neočekivan poraz u Boru?

-Mogli bi da se vadimo kao što se Vrnjačka Banja vadila kod nas – da je bilo hladno. Jeste bilo blago rečeno hladno, ali to nije nikakav izgovor. Mislim da smo tu smo došli do dna. Sve poraze koje smo vezali do tada, sve se skupilo i tu je bio kraj. To se valjda i dešava da bi mi shvatili ozbiljnost svega ovoga. Da smo ipak superligaška ekipa, da moramo da iznesemo, a ne da prebacujemo odgovornost na nekog drugog iako nam je prosek 20 godina. Tu utakmicu smo morali dobiti, to je naša najveća sramota u ovoj polusezoni, ali ispravili smo to na neki način protiv Vrnjačke Banje.

Protivnik u Čelendž kupu, Valur iz Rejkjavika?

-Ekipa sa Islanda nam nikako ne odgovara u smislu što je daleko i veliko je opterećenje za klub. Što se tiče rukometnog dela nemamo još dovoljno informacija, ali snalazimo se. Napredak je igrao obe utakmice tamo, to smo dobili. Branka Jovanović i njena sestra nam pomažu oko skupljanja materijala jer dobro poznaju rukomet na Islandu. Postoji mogućnost da obe utakmice odigramo tamo ili ovde. Ako nadjemo nekog ko će nam pomoći oko avionskog prevoza, imaćemo manje problema jer je to stvarno prevelika stavka za naš klub. To razumemo i ja kao trener i igračice, ali nećemo da se predajemo unapred. Samo se nadam se da ćemo posle pripremnog perioda igrati bolje i imati dobre rezultate iza sebe.