Vardar i Budućnost na putu ka F4 u Budimpešti - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Vardar i Budućnost na putu ka F4 u Budimpešti

Vardar i Budućnost na putu ka F4 u Budimpešti

Zorica Radojkovic

Prvi četvrtfinalni mečevi Lige šampiona doneli su odlične mečeve i sigurno neke neočekivane rezultate. Bukurešt je na svom terenu uz 10 golova Gulden savladao FTC rezultatom 30-25 i stvorio pet golova prednosti pred revanš u Budimpešti narednog vikenda, a Mec je napravio najveće iznenadjenje i golom sjajne Gros (10 golova) u poslednjim sekundama meča odneo pobedu nad Đerom 32-31.

Vardar je u Skoplje sa gostovanja u Ikastu odneo dva gola prednosti u pobedi 28-26 iako je na poluvremenu imao i +6 (18-12). Danski tim je u nastavku potpuno konsolidovao redove i istopio vođstvo Vardarki koje su u poslednjih 15 minuta imale na terenu oporavljenu Lekić tako da je skopski tim izdržao snažne nalete domaćina i sačuvao smirenost u finišu meča. Penezić je pogodila 7 puta, Lakrabere 5, a Lazović 4.

Budućnost je apsolutno „samlela“ Larvik u Podgorici 31-17 i sa nestvarnih +14 ide na revanš u Norvešku sledećeg vikenda. Neagu je postigla 10 golova, Cvijić 6, a Irman 5.

Svi revanš mečevi igraju se u nedelju 15.aprila.