Vardar preko Rostova do finala sa Đerom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Vardar preko Rostova do finala sa Đerom!

Vardar preko Rostova do finala sa Đerom!

Zorica Radojkovic

Drugi put uzastopno rukometašice Vardara plasirale su se u finale Lige šampiona. Rostov nije bio na nivou Vardara nijednog trenutka tako da je konačan rezultat 25-19 realan odnos prikazanog na terenu Pap Laszlo Arene.

Vardar je otvorio čvrstom odbranom i raznovrsnim napadom tako da je već posle uvodnnih minuta došao konstantne prednosti od 3 do 4 gola koju je čuvao čitav meč. Lejno je bila veoma raspoložena na golu, a napad je sjajno vodila Lekić zajedno sa Penezić. Priključile su se kasnije Lazović i Radičević tako da Ruskinje nisu mogle da uhvate priključak.

Lekić i Penezić postigle su po 7 golova, dok se medju strelcima u Rostovu istakla jedino Ilina i to tek u drugom poluvremenu sa 5 golova.

Finale sa Đerom zakazano je za nedelju od 18 časova.