Ženska Liga šampiona - 4. kolo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ženska Liga šampiona – 4. kolo!

Ženska Liga šampiona – 4. kolo!

Aktuelne prvakinje Evrope, rukometašice danskog Slagelsa slavile su na gostovanju u Hrvatskoj 28:22(15:13) u 4.kolu A grupe Lige sampiona za rukometasice i tako otvorile sebi put ka cetvrtfinalu dva kola pre kraja. Rukometašice Podravke bile su bolje samo u prvih 10 minuta utakmice kada su poslednji put imale prednost kod rezultata 6:5. Od tada Podravka lagano gubi kontrolu nad susretom. Leganger je vezala nekoliko odbrana što su u prednost Slagelsa znale da pretvore Emilija Turey i Ana Batinić za 6:9 u 15 minutu. Do poluvremena Pasičnik je uz pomoć Tatari držala hrvatsku ekipu u egalu sa danskim šampionom, ali sa druge strane Turey, Batinić i Savić nisu dozvolile preokret. Početak drugog dela bio je početak kraja za Podravku jer u 35 minutu golovima prvo Bulatović, zatim Melgard i Turey, Slagels dolazi do +6 kod rezultata 19:13. Teško su igračice Podravke dolazile do gola Leganger koja je sa 10 pomalo akrobatskih odbrana zatvorila put do mreže. Od samo 9 golova Podravke u nastavku 5 je postigla Bulat, i to većinu iz penala. Zanimljivo je bilo i gledati postavu Slagelsa u napadu. Veći deo susreta Maja Savić je uspešno igrala na poziciji srednjeg beka. Još uspešnija je bila Turey na levom beku iako je prava pozicija obe igračice na levom krilu.
Podravka: Jelčić(7 odbrana, sedmerac), Stančin(4 odbrane), Bulat 5, Hrgović, Kožnjak 1, Palčić 1, Todorovska 1, Lovrak, Gaće 1, Zebić 2, Pasičnik 7, Tatari 2, Franić 2.
Slagels: Leganger(16 odbrana, 2 sedmerca), Fris, Melgard 3, Pedersen, Loft, Svenson, Nilsen, Ognjenović, Bulatović 2, Turey 10, Batinić 8, Savić 2, Grokshede 2.
Z.R
U grupi "C", Kometal nije mogao da uradi ništa više od časnog poraza na gostovanju Ladi u Toljatiju. Makedonke su čak i vodile na poluvremenu predvođene novim trenerom Savevskim. Na kraju 27:24 (12:13) za vicešampiona Evrope.
U grupi "D", mlada ekipa podgoričke Budućnosti je osvojila veliki bod protiv Viborga 31:31 (17:16) u "Morači" pred 4500 gledalaca! U drugom meču grupe, fantastični Olčim je lako došao do pobede u meču sa mađarskim FTC-om 34:28 (18:9), tako da će ovaj bod Podgoričanki, verovatno doneti treće mesto i nastavak takmičenja u Kupu kupova.