Ženska Liga šampiona - 5.kolo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ženska Liga šampiona – 5.kolo!

Ženska Liga šampiona – 5.kolo!

U grupi B Lige šampiona za rukometašice ruska Zvezda je u Zvenigorodu pobedom nad Nürnbergom rezultatom 35-29(18-13) samo potvrdila svoj plasman u narednu rundu takmičenja. U igri bez velikih oscilacija Zvezda je odmah na početku stavila Nürnberg u podredjen položaj i tako je ostalo do kraja meča. Elena Polenova je bila najpreciznija sa 9 golova što joj je sa 42 gola donelo drugo mesto na listi strelaca LŠ. Srednji bek Zvezde Ekaterina Andrjušina je odlično razigrala saigračice, ali i sebe(8 golova), dok su se u ekipi Nürnberga istakle Slovakinja Mirjam Simakova (8 golova) i Nemica Ania Rosler sa 5 golova.

U meču 5 kola grupe C ekipa Hipa je u Beču pobedila rusku Ladu rezultatom 35-30(16-14) i nastavila niz svih pobeda u grupi(takav niz imaju još samo Oltchim i Djer). Prvo poluvreme je bilo neizvesno, Lada je vodila u nekoliko navrata, sve do poslednjeg izjednačenja kod 12-12 u 23 minutu kada Hipo prelazi u vodjstvo koje ne ispusta do kraja meča. Timea Toth je pravila najviše problema Sidorovoj na golu Lade sa postignutih 13 golova, a pratile je Aleksandra Nasimento sa 7 golova. U timu Lade najbolja je bila Ljudmila Postnova sa 8 golova. Podsetimo i u prvom kolu je Hipo bio bolji od Lade i to u Toljatiju(30-28). Tada je Lada bila kompletna, dok su sada u Beč došle bez Bliznove i Marenikove. Irina Bliznova je operisala ligamente kolena posle povrede u dresu reprezentacije na SP i očekuje je oporavak do kraja sezone, tako da će Lada bez ključnog igrača teško ponoviti podvig iz prošle sezone kada su igrali finale LŠ.