Ženska Liga šampiona - Treće kolo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ženska Liga šampiona – Treće kolo!

Ženska Liga šampiona – Treće kolo!

Počeo je treći vikend u ženskoj Ligi šampiona. Kometal se porazom od Hipa u Skoplju 24:27 (11:15), definitivno oprostio od četvrtfinala ove godine i imaće dosta problema da izbori opstanak u Evropi, osvajanjem trećeg mesta. U drugom meču, Krim je očekivano poražen na gostovanju ruskoj Zvezdi 31:36 (7:22). Konačno, podgorička Budućnost je ubedljivo poražena na gostovanju rumunskom Olčimu 22:35 (11:15), koji iz meča u meč pokazuje da je zreo za sam vrh Evrope. Sutra i prekosutra se igraju ostali mečevi po grupama.

Kometal – Hipo 24:27(11:15)

U utakmici 3.kola grupe C Lige šampiona za rukometašice, Kometal iz Skoplja zabeležio je i treći poraz. Ovog puta je poražen na svom parketu od Hipa iz Beča i tako se praktično oprostio od plasmana u četvrtfinale ovog takmičenja. Nisu loše otvorile susret domaće igračice, u 7.minutu bilo je 4:3, nekoliko minuta kasnije i 7:5, ali gošće strpljivom igrom koriste svaku grešku igračica Kometala i ravnaju rezultat na 8:8 u 16.minutu. Od tada se igralo gol za gol, sve do pred kraj poluvremena kada je na dva minuta isključena Radulović što znalački iskoristile Austrijanke i na odmor otišle sa šetiri gola prednosti 15:11.
U drugom delu vidjena je ravnopravna igra oba tima,ali višestruke šampionke Starog kontinenta znale su da sačuvaju prednost od nekoliko golova i odole svim pokušajima Kometala da utakmicu uvede u neizvestan tok. igra Hipa u napadu bila je u rukama Timee Toth(10 golova) i Gorice Aćimović(8 golova), dok je čvrstom odbranom gospodarila odlična golmanka Englert sa 15 odbrana. U porazu Kometala istakle su se Radulović(5 golova), Portjanko(6 golova) i golman Andrejeva sa 10 odbrana.

Zvezda Zvenigorod- Krim Ljubljana 36:31(22:7)

U susretu 3.kola grupe B Lige šampiona za rukometašice, Zvezda je osvojila nova dva boda i sigurnim korakom nastavila ka prolazu u četvrtfinale pobedom nad Krimom rezultatom 36:31. Krim je posle kiksa u prošlom kolu na domaćem terenu dobro počeo utakmicu u Rusiji vodjstvom od 3:0, ali od tog 5 minuta do kraja poluvremena na terenu je postojala samo jedna ekipa, a to nije bio Krim. Zvezda je raštimovala Slovenke raznovrsnim napadom, razornim šutevima i brzom realizacijom kontri, dok Krim nije imao ideju kako da dodje do gola Saidove koja je imala 9 odbrana na poluvremenu. Grešile su gostujuće igračice u dodavanju, pogadjale prečke i stative, igrale čak 14 minuta sa igračem manje, ali i davale gol sa 4 igračice u polju. Tesko je objasniti šta se desi jednoj takvoj ekipi da za 30 minuta igre postigne samo 7 golova, a primi čak 22 gola uz 6 odbrana svog golmana Stefaninšin. Rezultatska prednost je rasla iz minuta u minut, u 14.minutu bilo je 8:4, a deset minuta kasnije 19:7. Pogadjale su redom Poltoratskaja(svih 6 golova u prvom delu sa 100% realizacije), Dmitrieva, Andrjušina, Polenova dok igračice Krima nisu uspevale da probiju bedem Zvezde.
U drugom poluvremenu zaigrao je Krim u nekom drugom izdanju, Alizar je ulivala sigurnost na golu, razigrale su se Hrnjić, Lekić, Oven, Irman i Frešer, ali poslednjih 20 minuta je bilo premalo da se nešto bitnije promeni posle predhodnog katastrofalnog izdanja. Sve što su uspele rukometašice Krima je da dodju do časnog poraza od samo 5 golova razlike, jer je do 40.minuta razlika iznosila i 17 golova minusa (26:9; 27:10).
Zvezda: Parfenova(4 odbrane), Poltoratskaja 6, Polenova 7, Filipova 1, Romenskaja 2, Vetkova, Andrjušina 6, Gregorijeva 1, Saidova(14 odbrana), Jakovljeva 1, Karejeva 3, Dmitreva 5, Šipilova 3.
Krim: Stefaninšin (6 odbrana), Zrnec 1, Kindl 1, Frešer 5, Jacenko 1, Lekić 5, Varlec 1, Hrnjić 5, Argenti 1, Bodnjeva, Varlec 1, Derepasko 2, Oven 4, Irman 4, Alizar (11 odbrana).