Super liga 2010/2011 (Deseto kolo): Partizan vladar "Banjice" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga 2010/2011 (Deseto kolo): Partizan vladar "Banjice"

Super liga 2010/2011 (Deseto kolo): Partizan vladar "Banjice"

Rukometaši Partizana, savladali su PKB 32:30 (17:16) u derbiju desetog kola Super lige. U neizvesnoj utakmici pred 1000 gledalaca na "Banjici", pobedio je tim, koji je manje grešio. PKB se pokazao kao ekipa sa karakterom, uvek spremna da igra sa svakim, bez obzira na njegov renome. Tako su crno-beli, otpor "Kravica" slomili u poslednjih pet minuta, serijom kontranapada, koji su doneli nedostižnih +4. Najefikasniji kod Partizana, bili su Nenad Maksić sa šest, odnosno, Miloš Kostadinović sa pet golova, uz solidnog Ljubenovića na golu, koji je zaustavio i tri sedmerca. Kod poraženih, impresivni učinak pivotmena Šljivančanina (5/5), koji je zadavao mnogo problema odbrani Partizana, a pored njega, penaldžija Bujišić i Nenad Radosavljević, imali su isti skor. Na golu je u prvom poluvremenu briljirao Simić (13 odbrana).

PKB – Partizan 30:32 (16:17)
Hala "Banjica"
Gledalaca – 1000
PKB: Simić 13 odbrana (12+1), Radosavljević 5/11, Živković 2/4, Ostojić 4/5, Bujišić (5)/6, Alčaković 3/5, Pavlović 4/8, Šljivančanin 5/5, Todorović 1/3, Nikolić 1/1.
Partizan: Milić pet odbrana (4+1), B. Radanović 4/8, Pilipović 3/5, Maksić 6(1)/10, Ilić 4/5, Mešter 4/4, Minić 0/1, Butulija 4/10, S. Radanović 2/4, Ljubenović osam odbrana (5+3), Kostadinović 5/6
Igrač utakmice: Šljivančanin (PKB)

Kretanje rezultata: 3:1 (5.), 5:2 (9.) 7:5 (14.) 8:8 (17.), 9:10 (19.) 13:12 (24.) 15:14 (28.), 18:18 (34.), 18:21 (37.) 19:23 (39.) 21:23 (47.) , 24:26 (51.), 26:26 (52.) 27:31 (57.)

PKB je silovito započeo meč. Dobra rešenja u napadu, odbrana na ivici isključenja, doveli su levo krilo, Ostojića, u situaciju da iz polukontre postigne gol za 6:2 na početku devetog minuta, ali se to nije desilo. Sa više igrača u rotaciji, Partizan polako stiže u egal, zahvaljujući pravilno raspoređenim golovima Meštera, Maksića, Radanovića i Pilipovića. Slično meču sa Crvenom zvezdom, prvo poluvreme Partizana, ne tako blistavo, ali dovoljno za prvo vođstvo u 19. minutu (9:10). Rezultatsku klackalicu do kraja prvog dela, koju vode Uške Radosavljević, odnosno Butulija i Ilić sa druge, prekida izmena na golu crno-belih, kada umesto Strahinje Milića ulazi Nemanja Ljubenović, koji sa dve odbrane i sedmercem, vodi Partizan na poluvreme sa 17:16.

Drugo poluvreme donosi bolju igru Partizana. U igri "Kravica" se oseća nedostatak svežih rešenja na bekovskim pozicijama. To gosti koriste, pa preko, standardno dobrog desnog krila, Miloša Kostadinovića, dolaze do 23:19 na početku 39. minuta. Tada dolazi do opuštanja u redovima ekipe trenera Aleksandra Brkovića. O tome svedoči narednih devet minuta, bez postignutog gola. Doduše, ni PKB nije postigao golove iz igre, a dva realizovana sedmerca Bujušića, smanjuju na 21:23. Pauzu od devet i po minuta bez gola, prekida Nenad Maksić za 21:24 (na semaforu 48:15). No, to ne znači i bolju igru ekipe iz Humske. PKB se vraća u potpunosti u meč. Odličnu igru na crti pivotmena Šljivančanina, u golove pretvara penaldžija Bujušić, a takođe, bivši Partizanovac, desno krilo, Alčaković donosi novo izjednačenje – 26:26 u 52. minutu. Prelomna dva minuta meča, desila su pri rezultatu 27:28 za fiktivne goste, budući da obe ekipe igraju na "Banjici", kada su par grešaka najiskusnijih, pre svega Radosavljevića, crno-beli kaznili lakim golovima iz kontranapada, Ilića i Kostadinovića za konačnih – 30:32.

U drugom nedeljnom meču u Beogradu, Crvena zvezda je savladala Požarevac 33:29 (17:14).