Francuska: PSŽ teškom mukom slavio u Kreteju, balkanski trio srušio Monpelje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Francuska: PSŽ teškom mukom slavio u Kreteju, balkanski trio srušio Monpelje!

Francuska: PSŽ teškom mukom slavio u Kreteju, balkanski trio srušio Monpelje!

Branilac titule Par Sen Žermen slavio je minimalnu pobedu na gostovanju Kreteju u okviru 16. kola domaćeg šampionata – 28:29 (18:15).

Tim Noke Sedarušića se mučio protiv nezgodnog domaćina, na poluvremenu je imao tri gola zaostatka, a do prvog vođstva stigao je tek u 50. minutu (24:25). Ipak, tu prednost su uspeli da sačuvaju do kraja i obezbede važan trijumf.

Mikel Hansen je bio najefikasniji akter sa osam golova, dok se na drugoj strani istakao Alonso sa šest. Međutim, najbolji pojedinac Kreteja u ovom meču bio je golman Mate Šunjić, koji je ubeležio 16 odbrana. Mohamed Toromanović je postigao jedan gol za domaće, a Luka Stepančić nije imao svoj dan – šutirao je 0/3.

Parižani su tako sačuvali prvo mesto na tabeli sa 30 bodova, jednim više od Nanta koji je je slavio u Tuluzu sa 30:24. U poraženim redovima, Nemanja Ilić je dao dva gola, dok se Vasko Ševaljević nije upisao u strelce, kao ni Jerko Matulić na drugoj strani.

Sjajan je u ovoj rundi bio Kosta Savić, sa osam golova u porazu Selesta od Dankerka, a isto toliko je postigao Marko Panić, u iznenađujućoj pobedi Šamberija nad Monpeljeom. Po pet su dodali Damir Bićanić i Fahrudin Melić.

Svi rezultati 16. kola:

Seson Ren – Ivri (Stanković 2)  31:26

Dankerk (Žarko Pejović 1) – Selesta (Kosta Savić 8)  29:21

Saran (Kocić 9 odb) – Aix  26:28

Tuluz (N. Ilić 2) – Nant  24:30

Kretej (Šunjić 16 odb, Toromanović 1) – PSŽ  28:29

Šamberi (Panić 8, Bićanić 5, Melić 5) – Monpelje (Dolenec 4, Portner 8 odb)  33:30

Petak: San Rafael – Nim