SEHA (2.kolo): Vardar nepobediv u Zagrebu - Pobedili Nexe i Lovćen! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA (2.kolo): Vardar nepobediv u Zagrebu – Pobedili Nexe i Lovćen!

SEHA (2.kolo): Vardar nepobediv u Zagrebu – Pobedili Nexe i Lovćen!

2 komentari

Čekala se osveta za F4 SEHE prošle godine, a Zagrepčani umalo ponovo nisu ostali bez oba boda protiv Vardara 25:25 (15:11) u derbiju drugog kola. Posle dobrog prvog poluvremena izabranika Slavka Goluže, usledio je pad, pa su Makedonci na kraju bili i bliži pobedi, vodili 25:23, ali su Zagrepčani stigli do boda.

ZAGREB Dvorana II  Doma sportova. Gledatelja 1.000. Suci: Amar  i Dino Konjičanin (BiH)

CO ZAGREB: Kelentrić (3+1), Ivić (4+1); Skoko, Marić 3, Stepančić 6, Matulić 2, Matić 1, Šprem 2, Špiler 2, Batinović, Horvat 4 (3), J. Valčić, Sršen 2, T. Valčić 3, Mandalinić, Kaleb. Trener Slavko Goluža.

VARDAR: Martinović (1), Milić (6), Čanevski; Ojlevski, Markovski 1, Stoilov 1, Pribak 5, Kukovski, Raković 5, Petrić 2, Jovčevski 2, Marković 4 (1), Lazarov 1, Karačić 4, Rajković, Abutović, Čanevski. Trener Veselin Vujović.

Sedmerci: CO Zagreb 4 (3), Vardar 3 (2)

Isključenja: CO Zagreb 8 minuta (Horvat 21, Sršen 31, Špiler 43, Matić 50), Vardar 4 minute (Abutović 42, Kukovski 53)

Igrač utakmice: Nemanja Pribak

Lakši posao, čini se, imao je Nexe da odnese bodove Slogi iz Doboja u Tesliću, gde igrao meč zbog rekonstrukcije dobojske dvorane 32:26.

RK SLOGA: Dejanović (13 obrana), Biljaka 5, Vukičević 6, Šijaković, Bosić, Memišević, Stanković, Čakić 3, Pavlov 2, Pešić 1, Đurić, Panić 2, Beljić 4, Bosić, Maksimović,    Marčeta 3.
Trener: Aleksandar Dugić

RK NEXE: P.Lelić (1 obrana), Kozina , Mataija 10, Eter 1, F. Lelić 9, Mrđenović,   Varvodić 2, Ivić 4, Markotić 4, Slišković, Vujić 2, Vozab, Obranović, Velić, Šunjić (17 obrana).
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Sloga 3/4 (Čakić 3),  Nexe 6/6 (F.Lelić 3, Mataija 2, Markotić ).
ISKLJUČENJA: Sloga 12 minuta (Vukičević 2+2, Šijaković, Đurić, Panić, klupa), Nexe  14 minuta (Mrđenović 2+2, Vujić, Slišković, Kozina, Vozab, Varvodić).

Lovćen je na Cetinju savladao slovački Tatran 30:29 (14:13).

Cetinje – SC“Lovćen“. Gledalaca: oko 700. Sudije: Načevski i Nikolov (oba iz Skoplja). Sedmerci: Lovćen 4(1), Tatran 4(2). Isključenja: Lovćen 8, Tatran 10minuta.

Lovćen: Daskalovski (16 odbrana i 2 sedmerca), Abramović, Lipovina, Jovetić 3, Popović,I. Radović, Marković 11, S. Vujović, Pejović, Drašković, Radović 2, L. Vujović, Perišić 4, Nikolić 3, Lasica 1, Grbović 6.

Tatran: Verkić (12 odbrana),  Krupa, Rabek 8, Maruška,Hrstka 3, Urban, Krok, Krištopans 3, Sabol 1, Radčenko, Tumidalski 2, Čip 4, Guzi, Pejović 1, Antl 6, Petro 1

METALURG JE LAKO IZAŠAO NA KRAJ SA BORCEM 31:19