Još jedno slavno evro veče u Našicama: Nexe brani +5 za plasman na fajnal-for! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Još jedno slavno evro veče u Našicama: Nexe brani +5 za plasman na fajnal-for!

Još jedno slavno evro veče u Našicama: Nexe brani +5 za plasman na fajnal-for!

Još jedno fenomenalno evropsko veče u  Našicama, slavonskom gradu za koji već sada možemo reći da je RK Nexe proslavio! U prvom meču četvrtfinala EHF Lige Evrope, „Gromovi“ su savladali snažni GOG 32:27 (17:14), pa će na revanš u Dansku, koji je na programu za sedam dana, otputovati sa vrlo lepih plus pet!

Još jedan favorit pao je pred četom Branka Tamšea, ali će imati priliku za popravni. Šta god da se desi u Gudmeu, hrvatski vicešampion mora biti ponosan na sjajnu evro sezonu.

Ne računajući uvodne minute, domaćin je vodio čitavim tokom meča, i, što je iznimno važnu, završio ga maksimalnom prednošću. Kao u svakoj velikoj utakmici, na visini zadatka bio je Nexeov bombarder Halil Jaganjac sa devet golova.

RK NEXE – HC GOG Gudme  32:27 (16:14)

RK NEXE: Kuzmanović, Bakić, Barišić Jaman 1, Vejin 6, Radovanović (12 odbrana), Jelinić 3, Vida, Manci Mičević, Blažević, Severec, Moslavac, Kević 3, Melić 6, Jaganjac 9, Kavčič 1, Pribetić 3

HC GOG: Pytlick 6, Larson 1, Tollbring 7, Dreyer, Dorgelo, Jørgensen 1, Lærke 3, Hallgrímsson (7 odbrana), Bergendahl 3, Zachariassen 1, Ostersen, Vlastos 2, Olsen 3

Sedmerci: RK NEXE: 5/7,  HC GOG 2/2

Isključenja: RK NEXE: 6 minuta (Jaganjac 2′, Jelinić 2′ klupa 2′); HC GOG: 4 minute (Bergendahl 2′, Vlastos 2′)