BUGOJNO 2017: Slovenija do titule u uzbudljivom finalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva BUGOJNO 2017: Slovenija do titule u uzbudljivom finalu!

BUGOJNO 2017: Slovenija do titule u uzbudljivom finalu!

Pobednik petog izdanja međunarodnog turnira „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu je kadetska reprezentacija Slovenije, koja je u finalu  savladala selekciju Poljske rezultatom 23:22(16:10). Momci Janeza Klemenčića su do trofeja stigli maksimalnim učinkom, ostvarivši pet pobeda u isto toliko mečeva, a u završnoj predstavi su od gotovog umalo napravili versesiju. Ipak, bili su dovoljno pribrani u finišu i zasluženo osvojili prvo mesto.

Slovenci su u finišu prvog dela stekli velikih plus osam, a koliko su bili superiorni u tom delu igre govori i činjenica da se čak 10 rukometaša iz njihovih redova upisalo u strelce.

Međuti,, Poljaci su se konačno trgli. Krajem prvog  i početkom drugog poluvremena, momci Dariuša Tomaževskog su prepolovili zaostatak, a malo po malo, bili su sve bliži egalu. Pet minuta pre kraja su smanjili na 23:22, kada je malo ko očekivao da će mreže mirovati do kraja. Poljska je propustila čak pet napada za izjednačenje, pa se mora zadovoljiti drugim mestom.

Kod pobednika, Novak Domen je bio najefikasniji sa četiri gola, dok se na drugoj strani istakao Patrik Mauer sa pet.