Nascimento pogodila za bod Brazila protiv Koreje - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaDANSKA 2015 Nascimento pogodila za bod Brazila protiv Koreje

Nascimento pogodila za bod Brazila protiv Koreje

Zorica Radojkovic

Svetske šampionke iz Brazila počele su odbranu titule remijem sa Južnom Korejom 24-24 pošto je Do Nascimento bukvalno u poslednjoj sekundi pogodila iz teške pozicije sa desnog krila za remi. Azijske šampionke su imale inicijativu i prednost u većem delu meča, tri minuta pre kraja i +2 (24-22), ali je upornost i borbenost Brazilki još jednom donela rezultat. Golmanka Arenhart je sa 14 odbrana možda i najzaslužnija za ostanak Brazila u meču kada nije išlo napadu koji je držala Belo sa 7 golova, koliko je postigla i Ryu na drugoj strani.

Francuska oduvala Nemačku

Ženske reprezentacije Nemačke i Francuske u prošlosti su umele da igraju neizvesne mečeve, ali ne i danas. Francuskinje su na krilima raspoložene Pino (7 golova) i razbranjene Lejno (16 odbrana) već u prvom poluvremenu stavile komšinicama do znanja gde idu bodovi. Konačnih 30-20(16-7) zaista jesu slika i prilika dešavanja na terenu gde je postojao samo jedan tim.

U uvodnom meču Grupe D Argentina je lako izašla na kraj sa Kongom, 23-15.