Francuska lako sa Švedskom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2012 Francuska lako sa Švedskom

Francuska lako sa Švedskom

aleks

Selekcija Francuske pobedila ekipu Švedske sa 17:24 (8:13) u poslednjoj utakmici grupe B u Nišu. Kleopatra Darlo je sakupila 16 odbrana, a po 4 golova postigle su Mendi Sinjat za Francusku. Kod Švedske, Linea Torstenson postigla je 5 golova.

Jedinu prednost u prvom poluvremenu Švedska je imala u drugom minutu od 2:0. Od tog momenta Francuska preokreće rezultat u svoju korist. Mendi i Boduin bile su sjajne u napadu, a Darlo je bila sasvim dobra na golu. Šveđanke nisu imale pravo rešenje u napadu, a ni u odbrani im nije išlo najbolje, pa je Francuska na poluvremenu otišla sa prednošću od 8:13.

Gde su stale u prvom, igračice Francuske nastavile su u drugom poluvremenu. Sjajna Darlo je i dalje bila nepremostiva prepreka za švedske šutere, dok s druge strane Francuska je koristila sve svoje šanse. Francuska je ravnomerno koristila sve svoje igračice na terenu, pa se nije znalo odakle preti veća opasnost. Na kraju sasvim zaslužena i ubedljiva pobeda Francuske.