Madjarska u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2012 Madjarska u polufinalu

Madjarska u polufinalu

aleks

Selekcija Madjarske savladala je Rumuniju rezultatom 25:19 (14:12) i tako obezbedila ucesce u polufinalu Evropskog prvenstva. Ovim porazom, Rumunke su izgubile sansu da se nadju medju cetiri najbolje reprezentacije.

Rumunke su odlicno odigrale veci deo prvog poluvremena, kada su kontrolisale igru i rezultat. Veliki pad je usledio u poslednja cetiri minuta prvog dela susreta, kada Madjarice sustizu (11:11) i preokrecu rezultat u svoju korist na 14:12.

U nastavku se rumuska ekipa dobro drzala i imala rezultatski prikljucak, ali je u 44. minutu usledio veliki pad u igri, Madjarska se raspucala i u 54. minutu resila pitanje pobednika.

Eva Kis na golu Madjarske je odbranila 15 udaraca, a Orsolja Verten je postigla 7 pogodaka. U selekciji Rumunije, po 6 pogodaka postigle su Adrijana Nekita i Kristina Neagu.