Suland presudila Ukrajinkama - Repriza finala SP u ponedeljak - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2012 Suland presudila Ukrajinkama – Repriza finala SP u ponedeljak

Suland presudila Ukrajinkama – Repriza finala SP u ponedeljak

U „Kombank Areni“, Norveška se previše opustila protiv razigranih Ukrajinki, pa je i slamanje otpora trajalo da samog kraja 18:17 (8:11). Kombinovana postava Norvežanki, imala je problema sa raspoloženom Parhomenko na golu Ukrajinki, ali su devojke u žutim dresovima imale još većih problema u napadu, koji im nisu dozvolili da dođu do utešne pobede na Evropskom prvenstvu. Peti gol u drugom poluvremenu, postigle su tek u 56. minutu, kada su Norvežanke već preokrenule na 17:16. Manaharova je izjednačila na 17:17, ali su Skandinavke iskoristile brojčanu prednost i došle do pobede preko Lin Suland, najboljeg strelca sa šest golova. Ukrajinke su imale poslednji napad za nerešeno, ali ga nisu iskoristile.

Pobedom na Švedskom, reprezentacija Francuske je zakazala reprizu finala SP iz Brazila sa Norvežankama, već u ponedeljak u Beogradu.