Švedska iznenadila Dansku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2012 Švedska iznenadila Dansku

Švedska iznenadila Dansku

aleks

Reprezentacija Švedske savladala je Dansku sa 27:26 (13:15) u uzbudljivom susretu grupe B. Najefikasnija kod Švedske bila je Johana Alm sa 10 golova. Kod Danske, Sandra Toft je upisala 15 odbrana, a Stine Jorgensen 6 golova.

U većini prvog dela  meča igralo se gol za gol, kada Danska u 19  minutu dolazi do prednosti od7:11. Ipak Šveđanke su uspele da do poluvremena smanje rezultat zahvaljujući borbenoj igri u odbrani.

I u nastavku je konce igre imala Danska. Toft je bila odlična na golu, a napad je dobro funkcionisao. Ipak do 52. minuta Švedska pravi seriju i dolazi do izjednčenja od 23:23. Poslednju prednost Danska je imalau 55 minutu od 24:25. Zahvaljujući odličnom Alm, selekcija Švedske dolazi do pobede.