Nemice nanele prvi poraz Srbiji - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2016 Nemice nanele prvi poraz Srbiji

Nemice nanele prvi poraz Srbiji

Nakon sjajne tri partije u Stokholmu, Srbija je na startu druge faze EP u Geteborgu potpuno nadigrana od selekcije Nemačke, i zasluženo poražena rezultatom 26:19 (14:10). Tim Mihaela Biglera je dominirao od prvog do poslednjeg minuta, stekao veliku prednost već u uvodnoj fazi utakmice i bez većih problema stigao do trijumfa.

Nemice su ovim trijumfom prestigle Srpkinje na tabeli Grupe 1 druge faze nadmetanja i znatno otežale put devojaka Dragice Đurić do polufinala.

Presudila je čelična odbrana Nemačke, koja je od starta u korenu sasekla srpski napad, uz odličnu Klaru Voltering, čije su početne odbrane značajno uticale i na samopouzdanje protivničkih šutera.

SRBIJA – NEMAČKA 19:26 (10:14)

Isključenja: Srbija 12 min, Nemačka 18 min

7m: Srbija 6/8, nemačka 2/4

SRBIJA: Risović, Kolundžić o+1 odb, Čolić 7 odb – Radosavljević, Krpež Šlezak 3, Trifunović, Kovačević, Janjušević, Georgijev 7, Pop-Lazić 1, Obradović, Nikolić 2, Stoiljković 1, Liščević 1, Petrović, Dmitrović 4

NEMAČKA: Kramarčik, Voltering 11 odb – Klain 1, Lang 3, Karolius 1, Šmelcer, Loper 1, Benke 3, Kramer 1, Naidžinavičius 3, Hubinger 4, Bolk 2, Huber 4, Fišer 1, Volbold 2

Koliko je Srbija napadački loše započela meč, govori podatak da je prvi gol iz igre postigla tek u 13. minutu, a Nemice su do tada već stekla prednost od 6:1.

Izabranice Dragice Đurić su u drugoj polovini prvog poluvremena uspostavile ravnotežu na terenu, napad je poboljšan ali ne i odbrana u dovoljnoj meri. Kada je Bolk pogodila za 11:4 u 20. minutu delovalo je da će se Srpkinje teško vratiti. Međutim, dva gola Tamare Georgijev (ukupno šest u prvih 30 minuta) u finišu prvog dela popravile su rezultat i raspoloženje u timu pred odlazak na odmor, 10:14.

Za rezultat prvog poluvremena u velikoj meri odgovoran je i golmanski učinka – Klara Voltering je bila na vrhunskom nivou, dok srpski golmani nisu ponovili predstavu iz prve faze.

Agresivna odbrana Nemica bila je nerešiva enigma i početkom nastavka, što su Karolius i Hubinger lako materijalizovale na suprotnoj strani – 10:16. U narednih 10 minuta Srpkinje su pojačale defanzivu, ali jednostavno nisu mogle ni na koji način da pronađu put do mreže Klare Voltering – tečan napad koji je plenio srksu igru u Stokholmu pretvorio se u more neiznuđenih grešaka, nedostatak samopouzdanja kod bekova, i meč je ubrzo otišao u nepovrat – Naidžinavičius pogađa za maksimalnih 19:11 u 42. minutu.

Shvativši da su bodovi već izgubljeni, Dragica Đurić je u nastavku pružila priliku rukometašicama koje nisu do tada imale veliku minutažu. Srbija do kraja nije uspela da stavi zaostatak na ispod šest golova.

Nemačka sada ima četiri boda, dok je Srbija ostala na tri. U nastavku dana sastaće se još Švedska (3) – Holandija (2) i Španija (0) – Francuska (2).