Crna Gora poražena od Rusije nakon drame - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2018 - žene Crna Gora poražena od Rusije nakon drame

Crna Gora poražena od Rusije nakon drame

Nakon 60 minuta velike borbe i nešto slabije završnice meča, Crna Gora je ostala kratkih rukava protiv Olimpijskih šampionki, iako je najvećim delom duela imala prednost. Ipak, Rusija je na kraju slavila 24:23 (13:15).

U poslednji minut se ušlo nerešenim rezultatom. a gol odluke postigla je Sudakova, 40 sekundi pre kraja. Izabranice Pera Johansena su imale napad za remi, ali su prekombinovale i izgubile loptu, pa je Rusija tako obezbedila prenos 4 boda u narednu fazu, dok će Crna Gora u poslednjem kolu grupe igrati važan meč protiv domaćina Francuske.

Crna Gora je vodila sve vreme do pet minuta pre kraja, ali nije izdržala, možda i zbog lakše povrede Đurđine Jauković u finišu. Ona je postigla 12 golova ( 9/9 u prvom poluvremenu),  pet je dodala Majda Mehmedović, a četiri Katarina Bulatović.

Na drugoj strani Samohina sa sedam, i Managarova sa golom manje su predvodile Ruskinje, kod kojih su osam igračica davale golove, za razliku od svega pet strelaca u redovima Crne Gore.

Rusija – Crna Gora 24-23 (13-15)

Rusija: Daria Samokhina 7, Luliia Managarova 6, Daria Dmitrieva 3, Polina Kuznetsova 2, Anna Sen 2, Marina Sudakova 2, Kseniia Makeeva 1, Elizaveta Malashenko 1 .

Crna Gora : Durdina Jaukovic 12, Majda Mehmedovic 5, Katarina Bulatovic 4, Jovanka Radicevic 1, Milena Raicevic 1.

Nije pomogao ni veći broj odbrana – Rajičić je odbranila 11 šuteva, nenezić jedan sedmerac, dok je Sedojkina zabeležila devet intervencija.