Iden i Alm presudile Srbiji, Švedska bolja za gol - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2018 - žene Iden i Alm presudile Srbiji, Švedska bolja za gol

Iden i Alm presudile Srbiji, Švedska bolja za gol

Pogotkom Dženi Alm pet sekundi pre kraja, Švedska je nanela prvi poraz Srpkinjama na EP u Francuskoj. U okviru drugog kola grupe A, skandinavska selekcija je slavila sa 22:21 (11:13), najviše zahvaljujući svom golmanu Filipi Iden koja je odbranila pregršt zicera rivalkama.

SRBIJA – ŠVEDSKA 21:22 (13:11)
Dvorana u Nantu
Gledalaca – 4.000

SRBIJA: Radosavljević 4, Krpež Šlezak 7 (6), Lekić 1, Števin, Lavko 2, Kovačević, Nikolić, Radojević T , Pop Lazić 3 , Radojević D 1, Vukajlović, Tomašević pet odbrana, Stoiljković 3, Cvijić, Čolić četiri odbrane , Dmitrović

ŠVEDSKA: Bundsen, Iden (19 odbrana), Melegard 3, Stromberg 1, Blom 1, Roberts 1, Sand, Lundstrom, Gustin 3, Lagerkvist 2, Gulden 4 (2), Blomstrand 1, Hagman 1, Masing, Jakobsen, Alm 5

REZULTAT: 4:3 (8.) 6:4 (12.) 7:7 (17.) 9:7 (19.) 11:8 (22.) 13:9 (27.) 13:14 (36.) 16:15 (40.) 17:17 (45.) 17:19 (49.) 19:19 (53.) 19:20 (56.)

Čvrsta u odbrani, brza u kontri i kreativna u napadu, Srbija je tokom prvog poluvremena propustila priliku da stekne preimućstvo veće od dva gola (najviše plus tri) sa koliko je otišla na odmor.

Igra izabranica Ljube Obradovića nije bila tako ubedljiva u nastavku, ali Šveđanke ne bi mogle do preokreta da su njihove protivnice iskoristile bar polovinu zicera koje nisu – maestralna Filipa Iden je zaključala vrata svog kola, ali njene saigračice u napadu nisu to u potpunosti iskoristile, jer nisu uspele da steknu više od plus dva. Odlična je među stativama bila Marija Čolić u nastavku, a ulazak mladog srednjeg beka Aleksandre bio je ključan za povratak Srpkinja – 19:19. Ipak, Švedska u samu završnicu ulazi sa 21:19 posle prečke Dragane Cvijić.

Međutim, Švedska je Srbiji poklonila novu priliku, a nju je iskoristila Jelena Lavko, za 21:21 na 38 sekundi do kraja.

Nakon tajm-auta, Švedska je poslednji napad realizovala preko ubojite Dženi Alm, golom sa 10 metara nakon što su Srpkinje propustile da naprave faul, na čemu je insistirao selektor Obradović. Ostale su dve sekunde da se nešto pokuša – šut Stojiljkovićeve iz ogromne daljine zaustavila je Filipa Ide.

Nakon dva kola u grupi A, obe selekcije imaju po dva boda. Srbija u utorak igra protiv Danske poslednji meč prve faze.