START PO ŽELJI: Srbija pobedila Poljsku! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2018 - žene START PO ŽELJI: Srbija pobedila Poljsku!

START PO ŽELJI: Srbija pobedila Poljsku!

Zorica Radojkovic

Baš kako su i priželjkivale, rukometašice Srbije su pobedom otvorile takmičenje na evropskom prvenstvu u Francuskoj. I to na fantastičan način. Posle grčevitog prvog poluvremena u kome su jurile zaostatak za Poljskom, u drugom poluvremenu je razigrana četa Ljubomira Obradovića potpuno slomila pritivnice i upisala ubedljivu pobedu 33-26(13-14).

Najefikasnija u pobedi Srbije, bila je Krpež-Šlezak sa 11 golova, dok su po 5 postigle Lavko i Stioiljković.

SRBIJA – POLjSKA 33:26 (13:14)
Dvorana u Nantu
Gledalaca – 1.500

SRBIJA: Radosavljević 3, Krpež Šlezak 11 (5), Lekić 3, Števin, Lavko 5, Kovačević, Nikolić, Radojević T 3, Pop Lazić 1, Radojević D, Vukajlović, Tomašević, Stoiljković 5, Cvijić 2, Čolić, Dmitrović

POLjSKA: Labuda 4, Kobilinska 3, Žeb 5, Gavlik, Matuščuk, Kudlač Gloc 6, Janiševska 1, Plaček, Zih, Drabik 1, Rosjak, Vološik, Liševska 1, Kočanijak, Arčuk 4, Sobih

REZULTAT: 1:3 (7.) 4:7 (13.) 6:8 (18.) 9:8 (20.) 11:12 (25.) 14:16 (33.) 19:19 (37.) 26:20 (46.) 30:23 (55.)

Poljakinje su bolje otvorile meč agresivnom odbranom i uz raspucanu Karolinu Kudlač Gloc napravile dosta problema srpskom timu. Posle 13 minuta na semaforu je stajalo 4:7, a tek je tajm-aut selektora Ljubomira Obradovića doneo boljitak u igri srpskog tima. Za dva minuta od 6:8, golovima Lekić, Lavko i Stoiljković, Srbija je po prvi put došla u vođstvo (9:8, 20.). Uspele su Poljakinje do poluvremena da vrate kontrolu nad rezultatom i na odmor odu sa 13:14.

Uvodnih par minuta drugog poluvremena i dva brza gola Kudlač-Gloc za vođstvo Poljske 14:16 nisu bili nagoveštaj epiloga duela u Nantu. Zaigrale su Srpkinje kvalitetnije u napadu, šuterski je briljirala Katarina Krpež Šlezak (11 golova), tako da je poljska klupa reagovala tajm-autom (21:19) u 40. minutu.

Pokušale su Poljakinje rizičnom igrom bez golmana i to im se osvetilo. Par golova na „prazan gol“ uz odličnu igru srpske odbrane, dotukli su prvog rivala na EP 2018. U 46. minutu Srpkinje su bile na +6 (26:20). Četiri naredna minuta bez gola bila su signal da Obradović zatraži još jedan tajm-aut. Rutinski su Radojević, Lavko i drugarice odradile meč do kraja za važne bodove na otvaranju šampionata.