BEZ MEDALJE ZA LAVICE: Bronza ide u Švedsku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE BEZ MEDALJE ZA LAVICE: Bronza ide u Švedsku

BEZ MEDALJE ZA LAVICE: Bronza ide u Švedsku

6 komentari

Reprezentacija Švedske, osvojila je treće mesto na 11. Evropskom prvenstvu za dame pobedom na Crnom Gorom 25:23 (11:12). Šveđanke su do bronze došle boljom igrom u drugom poluvremenu, tokom kojeg su preuzele i održale prednost, zahvaljujući primetno većoj svežini i energiji. Crna Gora je pokazala ogromnu želju i borbenost do poslednjeg atoma snage, ali to nije ovoga puta nije bilo dovoljno za uspeh.

ŠVEDSKA:
Bundsen 11+1 odb, Fogelstorm 1, Torstenson 1, Gulden 7 (3), Heleberg 1, Hagman 2, Jakobsen 1, Oden 6, Alm 4, Johanson 2
CRNA GORA:
Rajčić 7 odb, Barjaktarović 5 odb, Pavićević 1, Radičević 4, Jovanović 4, K. Bulatović 8 (3), Mehmedović 2, Knežević 3 (1)
SEMAFOR: 0:1, 2:3, 5:8, 10:10, 11:12, 14.12, 16:13, 18:18, 20:19, 22:20, 24:22.
IGRAČ UTAKMICE: Izabel Gulden

Dobar napad Crnogorki na početku, rezultovao je vođstvom od 8:5 u 16. minutu. Četiri minuta pre toga, Šveđanke su ostale bez jedne od najvažnijih igračica, Linee Torstenson. Ona je grubim startom nad Majdom Mehmedović sprečila realizaciju kontra napada i zaradila direktan crveni karton. Ipak, to se ni najmanje nije osetilo u Švedskom napadu, koji je postajao sve bolji kako je utakmica odmicala. Ponovo su izgubljene lopte bila velika boljka Crnogorki. To je iskoristila sjajna Oden, i sa dva pogotka u nizu izjednačila na 10:10. Treći gol Jovanke Radičević, obezbedio je „Lavicama“ minimalnu prednost na poluvremenu, 12:11.

– TEK U 19. MINUTU VIĐENA JE PRVA ODBRANA ŠVEDSKOG GOLMANA. BUNDSEN JE PRE TOGA ZAMENILA INDISPONIRANU IDEN
– 18 IZGUBLJENIH LOPTI IMALA JE CRNA GORA, 8 ŠVEDSKA. U PRVOM DELU TAJ ODNOS JE BIO 12 – 5
– 3/3 JE IZABEL GULDEN ŠUTIRALA SEDMERCE NA OVOM MEČU, ČIME JE ODRŽALA STOPROCENTAN UČINAK NA ŠAMPIONATU (27/27)
– ŠVEDKSA JE PRVI PUT POVELA NA POČETKU NASTAVKA, POSLE ČEGA CRNA GORA NIJE USPELA NI JEDNOM DA POVRATI PREDNOST
– ZA NAJBOLJU IGRAČICU CRNE GORE NA MEČU PROGLAŠENA JE SONJA BARJAKTAROVIĆ (5 ODBRANA). RAJČIĆ JE ZABELEŽILA SEDAM ZA MANJE MINUTA NA TERENU, A KATARINA BULATOVIĆ POSTIGLA OSAM GOLOVA. I SAMA BARJAKTAROVIĆ JE BILA IZNENAĐENA ODLUKOM.

Na početku drugog poluvremena, Izabel Gulden pokazala je zašto je MVP šampionata. Tri njena gola, uz dve vrhunske asistencije, vode Švedsku na maksimalnih 16:13. Katarina Bulatović pravi seriju od 3:0 i vraća Crnu Goru u egal, 18:18. Igru gol za gol, prekida poslednji sedmerac na turniru nepogrešive Izabel Gulden, za vođstvo Švedske od 22:20. Zahvaljujući bravuroznim intervencijama Marine Rajčić, Pavićević i Jovanović brzo donose novo izjednačenje, 22:22. Ipak, razbranila se i Bundsen na drugoj strani, pa Gulden i Oden vraćaju Skandinavkama +2, 24:22. Period od pet minuta bez pogotka na obe strane, prekida Katarina Bulatović, 24:23, 120 sekundi pre kraja. Ipak, odbrana branioca titule ponovo nije izdržala u odlučujućim monmentima. Kao i mnogo puta tokom utakmice, Šveđanke su sa pozicije desnog beka prošle do šest metara i postigle gol. Ovoga puta to je učinila Johanson, za konačnih 25:23. 40-ak sekundi pre kraja, Bundsen je odbranila sedmerac Katarini Bulatović i dala signal Švedskoj klupi da krene sa slavljem.