Grupa B: Danska slomila Ukrajinu u nastavku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE Grupa B: Danska slomila Ukrajinu u nastavku

Grupa B: Danska slomila Ukrajinu u nastavku

U drugom meču prvog kola grupe B u Debrecinu rukometašice Ukrajine su pružile više nego dostojan ali ipak nedovoljan otpor za neko većeiznenadjenje protiv večeras favorizovane reprenzetacije Danske koja je slavila rezultatom 32-23 (14-11) .

Početak utakmice nije nagoveštavao da će Danska lako doći do dva već upisana boda na svom kontu. Krenule su Ukrajinke hrabro, kao autsajderi nisu imale šta da izgube pa se to osetilo i na terenu. Povele su sa 3-2 i 4-3 u 5. minutu tako da se igralo gol za gol tokom većeg dela prvog poluvremena. Preko Boroščenko i Nikolajenko nisu se dale Ukrajinke lako sllomiti i u 12.minutu na semoforu je i dalje bio egal rezultat 8-8 . Medjutim, sa dva vezana gola Norsgard i Burgard Dankinje se polako odlepljuju na plus 2 (13-11) a golom Kviesgard u poslednjoj sekundi prvog poluvremena stižu do plus 3 (14-11).

Drugo poluvreme otvara Kristina Kristiansen sa dva vezana gola uz pogodak Line Jorgensen za sada već osetniju prednost od plus 6, 17-11 (35.min). U tim trenucima kvalitet Dankinja polako dolazi do izražaja, iz kontri su prosto rešetale mrežu nemoćne Timošenkove,da bi usledila serija od 4 gola Norgard za miran kraj iako na početku utakmice nije tako izgledalo. Konačnih 32-23 i prvi bodovi za Dansku koja trenutno deli prvo mesto sa Norveškom koja je danas ranije pobedila Rumuniju sa 27-19.

U pobedničkoj ekipi najefikasnije su bile Norgard sa 8 i Kristijansen koja je postigla 6, s tim da treba istaći da je na golu bila odlična Toft sa 48% uspešnosti odbrana iako je meč na golu započela Poulsen ali je već u 13. minutu zamenjena . Kod poraženih bolje od ostalih bile su levo krilo Borščenko sa 7 i desni bek Nikolajenko sa 6 golova.

U sledećem kolu u utorak sastaju se  od 18:15  Rumunija i Danska, dok u 20:30 igraju Ukrajina i Norveška.

Danska: Toft 13 odbr od 27, Poulsen 1 odbr od 9, Kviesgard 2-2, Torsgard, Fisker 1-3, Hansen 1-1, Gravholt 2-3, Grigel 0-1, Holmsgard, Jorgensen L. 3-7, Kristiansen 6-9, Norgard 8-10, Jensen 2-4, Spelerberg 1-1, Burgard 3-4, Jorgensen S. 3-4.

Ukrajina: Hiljazetdinova 0 odbr od 8, Timošenkova 11 odbr od 35, Parhomenko, Perederij 3-3, Laiuk 3-6, Andričuk, Pidpalova 0-2, Šutska 1-1, Borščenko 7-11, Nikolajenko 6-13, Umanec, Zorija, Redka 1-2, Glibko 1-5, Stelmah, Volovnjik 1-4.

Igračica utakmice: Kristina Kristiansen – Danska.